українська російська англійська
В Україні формується система безоплатної правової допомоги
23.03.2012 | 13:35
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерством юстиції України офіційно розпочато конкурс з відбору адвокатів, які залучатимуться до надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Конкурси проводитимуться на базі Головних управлінь юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також районних, районних у містах, міських (міст обласного значення) та міськрайонних управлінь юстиції.

Прийом документів для участі в конкурсі здійснюватиметься з 23 березня до 23 квітня 2012 року.

До участі в конкурсі запрошуються адвокати, які бажають виконувати замовлення держави на здійснення суспільно важливої місії – надавати правову допомогу тим, хто її потребує.

За підсумками конкурсу будуть сформовані регіональні Реєстри адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу за контрактом та Реєстри адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на підставі договору.

Довідково. Як відомо, Законом України «Про безоплатну правову допомогу», який набрав чинності 9 липня 2011 року, передбачено формування в Україні системи безоплатної правової допомоги.

На виконання закону, до 1 червня 2012 року Міністерство юстиції планує провести конкурс з відбору адвокатів, які, відповідно до Закону «Про безоплатну правову допомогу», будуть залучатися державою до надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянам України з 1 січня 2013 року.

До 1 січня 2013 року Міністерство юстиції утворить при управліннях юстиції в областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі центри надаватимуть допомогу у складанні процесуальних документів, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захисті від обвинувачення.

З 1 січня 2013 року такі центри забезпечуватимуть надання безоплатної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою. Надання безоплатної вторинної правової допомоги іншим категоріям осіб, які згідно із Законом мають право на таку допомогу, забезпечуватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2014 року.

 

версія для друку