українська російська англійська
У Севастополі представлено кадастрово-реєстраційну систему, яка з 1 січня 2013 року запрацює в Україні
23.03.2012 | 16:56
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

У Севастополі представлено кадастрово-реєстраційну систему, яка з 1 січня 2013 року повинна працювати на всій території України. Презентація відбулася на базі єдиного дозвільного центру за участю громадян та фахівців Світового банку з питань реалізації Проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру».

«Проект, який бере початок у 2004 році, повинен бути завершений 30 червня цього року. Однак, ймовірно, що його продовжать до квітня 2013-го, і українська сторона вже звернулася з таким проханням до Світового банку. Отже, щоб система Державного земельного кадастру запрацювала повною мірою, необхідно інсталювати програмне забезпечення в регіонах, добудувати центральний і резервний центри обробки даних, доопрацювати підзаконні нормативні акти», - зазначив директор Групи впровадження проекту Сергій Кубах.

У рамках проекту вперше закінчено аерофотозйомку всієї території України. Ці дані відцифровано і на їх основі створено індексно-кадастрову карту, замінено близько 700 тис. сертифікатів на державні акти.

«Українську систему Державного земельного кадастру побудовано за найсучаснішими світовими зразками. Я вважаю, що проект успішний. І ми докладемо всіх зусиль, щоб завдання щодо доступу до інформації для громадян були виконані. Дані Державного земельного кадастру будуть розміщені в Інтернеті в безкоштовному доступі. Думаю, що система запрацює вчасно», - підкреслив перший заступник Голови Держземагентства України Артем Кадомський.

 

Довідково

Закон України «Про Державний земельний кадастр» був прийнятий у серпні 2011 року. Однак, основні його положення почнуть функціонувати з 2013 року. На відміну від існуючої редакції Земельного кодексу України, Законом передбачено, що державна реєстрація земельної ділянки повинна здійснюватися до надання її у власність або користування. При цьому кадастровий номер ділянки в обов'язковому порядку має зазначатися у рішенні місцевих рад. Сьогодні, у більшості випадків, з тексту рішень взагалі не можливо дізнатися про місцезнаходження ділянки.

Взаємодія громадян з державними кадастровими реєстраторами здійснюватиметься за принципом «єдиного вікна», тобто спілкування з чиновниками скорочено до мінімуму.

Крім того, Закон передбачає обов'язковість відображення відомостей земельного кадастру в мережі Інтернет з режимом відритого доступу для кожного користувача. Пошук, перегляд, копіювання відомостей земельного кадастру, відображених у мережі Інтернет, здійснюється безкоштовно.

 

 

версія для друку