українська російська англійська
Безцінний твір сакрального мистецтва повернувся до Львову
23.03.2012 | 18:00
Прес-служба Міністерства культури

  23 березня, о 16.00, у приміщенні Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького відбулася  урочиста презентації ікони «Хрещення Ісуса у річці Йордан» другої половини ХVІ ст., викраденої 1984 року зі Львівського музею українського і переданої в дар Україні Нідерландським інститутом  Східного християнського мистецтва «Одигія».

  Передача цієї пам’ятки другої половини ХVІ ст. українській стороні відбулася 27 лютого 2012 року у приміщенні Посольства України в Королівстві Нідерланди у м. Гаазі. Між директором Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігорем Кожаном та представником Фундації «Одигія» Робертом Й.Рооземонд ден Баккером була підписана Декларація про передачу та дарування ікони.   

  В урочистій презентації пам’ятки взяли участь : Міністр культури України  Михайло Кулиняк, представники Львівської обласної державної адміністрації та обласної ради, ректор Львівської національної академії мистецтв, народний художник України Андрій  Бокотей,  президент Академії мистецтв України , народний художник України  Андрій Чебикін, директор Львівської національної галереї мистецтв, герой України Борис Возницький,  керівники провідних музеїв Львова, представники  культурно-мистецької громади міста.

  Під час свого виступу Міністр культури Михайло Кулиняк привітав всіх присутніх  зібрання з поверненням в Україну врятованої національної святині: «Сьогодні всі ми є свідками унікальної події – на Батьківщину повернулася ікона другої половини 16 століття «Хрещення Ісуса у річці Йордан», яка 27 років вважалася зниклою. На наших очах відтворюється  історична справедливість, і ми маємо нагоду бачити повернений іконописний твір у праздниковому ряді рідкісного іконостасного ансамблю 16 ст. церкви Собору Пресвятої Богородиці с. Либохóри».

  Михайло Кулиняк також подякував Міністерству закордонних справ України та Державній митній службі України за тісне та конструктивне партнерство та висловив сподівання, що сьогоднішня подія не буде останньою. «Можливо, вона послугує прикладом для інших нинішніх власників і вже у недалекому майбутньому й решта ікон із числа викрадених знайдуть свій шлях додому», - додав Міністр.

 

 

 

версія для друку