українська російська англійська
Міліція і банки спільно вирішуватимуть проблемні питання
23.03.2012 | 18:48
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Для цього буде створена робоча група, до складу якої увійдуть працівники кількох підрозділів МВС та представники Незалежної асоціації банків України. Предметом розгляду членів робочої групи стануть питання протидії злочинним посяганням на банківські установи, здоровя та життя їх працівників, а також протидія злочинним схемам, в результаті здійснення яких видані банками кредити стають «проблемними». Діалог між правоохоронним органами та банківськими установами на такому високому рівні був розпочатий уперше.

За словами Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка, згідно з даними Національного банку України на території нашої держави розташовано понад 20 тис. обєктів банківської системи. Близько 11 тис. з них охороняють працівники підрозділів Державної служби охорони при МВС, у той же час більш ніж десята частина фінустанов не охороняються взагалі.

Як зазначив очільник МВС, на жаль, лише упродовж двох минулих двох років кількість злочинних посягань на обєкти банківської системи збільшилася зі 122 до 141.

«Для посилення безпеки в банківському секторі органами внутрішніх справ спільно з Національним банком, іншими банківськими установами, громадськими організаціями розроблений та реалізується спільний план заходів з посилення охорони приміщень банків, збереження матеріальних цінностей під час їх інкасації. Я готовий до спілкування і впевнений, що спільними силами ми знайдемо шляхи вирішення піднятих проблем»,підкреслив Віталій Захарченко.

За словами голови Ради Незалежної асоціації банків України Бориса Тимонькіна, наразі між міліцією і банківськими установами існують два основних типи відносинохорона обєктів банківської системи і співпраця у плані боротьби із недобросовісними позичальниками. На даний час сума боргів, що накопилися, складають десятки мільярдів гривень. Виявити і припинити діяльність подібних шахрайських схем можна лише в рамках проведення слідчих дій. Керівник НАБУ високо оцінив співпрацю міліції та банківських установ у цьому напрямку, назвавши її позитивною. Крім того, учасники наради відзначили, що вперше діалог між правоохоронним органами та банківськими установами був розпочатий на такому високому рівні. Це дасть змогу оперативно виявляти і розвязувати досить велику  кількість проблемних моментів.

Значну увагу було приділено попередженню нападів на банківські установи. За основу для початку роботи був узятий трагічний випадок, що стався нещодавно у Донецьку і спровокував широкий суспільний резонанс. У звязку з цим представники Асоціації висловили думку щодо необхідності більш широкого залучення сил та засобів підрозділів Державної служби охорони при МВС, оскільки її працівники є озброєними та добре підготовленими до несення служби. Крім того, керівництво Департаменту ДСО при МВС України запропонувало організувати навчання працівників банківських охоронних структур на базі навчальних центрів служби.

Загалом до розгляду на засіданні робочої групи заплановане широке коло проблемних моментів: скорочення часу реагування на сигнали тривоги та прибуття нарядів ДСО до охоронюваних обєктів, рівень матеріальної відповідальності сторін, візуальний контроль нарядів за станом правопорядку поблизу фінустанов тощо. Також буде обговорюватися стратегія протидії порушенням у банківській сфері під час проведення в нашій державі фінальної частини футбольного чемпіонату Євро-2012. Більш детально члени групи розглянуть підняті питання на найближчому засіданні, що відбудеться 29 березня цього року.

 

версія для друку