українська російська англійська
У волинську галузь культури цьогоріч інвестують 172 млн. грн.
26.03.2012 | 10:23
ВОЛИНСЬКА ОДА

За останні два роки бюджетне фінансування галузі культури у Волинській області зросло на 35%. Зокрема, цьогоріч у цю сферу інвестують 172 млн. грн., що на 21 % більше  від попереднього року. Про це повідомив заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Курилюк на підсумковій колегії управління галузі культури і туризму Волинської ОДА.

«Щоб забезпечити переведення працівників культури на повні посадові оклади за три останні роки бюджет оплати праці галузі майже подвоївся. Середня заробітна плата в галузі за 2011 рік склала 1859 грн.  Підвищено посадові оклади керівним працівникам та спеціалістам клубних, бібліотечних, музейних закладів та мистецьких установ за діючою схемою Єдиної тарифної сітки, а також - працівникам мистецьких закладів, яким надано статус «академічних», - додав він.

Бібліотечні працівники ж протягом року отримували 50% надбавки до посадових окладів. Виконано також норми Законів “Про музеї та музейну справу” та “Про бібліотеки та бібліотечну справу” в частині виплати допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та частково матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Олександр Курилюк зазначив, що «за кошти державного і обласного бюджетів у багатьох закладах культури Волині здійснено ремонтні роботи  та проведено реставрацію об’єктів, відновлення яких тривало десятиліття.  Здано в експлуатацію новозбудовані та капітально відремонтовані приміщення закладів культури у селах Велика Глуша і Щитинь Любешівського району та Карасин Маневицького району, а також  - у Рожищенській рай бібліотеки для дітей».

Чимало зроблено у забезпеченні комп’ютерною технікою бібліотечних установ. У минулому році три централізовані бібліотечні системи стали переможцями програми „Бібліоміст” та одержали 12 комплектів сучасного обладнання. У лютому нинішнього року за цією ж програмою ще 11 районів стали переможцями і отримають комп’ютерної техніки та мережевого обладнання на суму понад 800 тис. грн. Серед областей України, які перемогли у ІІІ раунді, Волинь посідає перше місце за кількістю районів-переможців.

Серед пріоритетних завдань галузі культури Волині на цей рік -  переведення усіх працівників культури на повні посадові оклади; впровадження енергозберігаючих технологій  у закладах культури та завершення відновлення стаціонарного опалення у клубах. Значна увага приділятиметься також ремонтно-реставраційним роботам пам’ятків культурної спадщини та їх паспортизації і популяризації.  Важливим аспектом в роботі влади буде і розвиток  туристично-рекреаційного потенціалу.

 

версія для друку