українська російська англійська
На Всеукраїнській нараді обговорили перспективи юних туристів
26.03.2012 | 12:43
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту

Днями відбулася Всеукраїнська нарада директорів Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді за участю заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Бориса Жебровського і начальника відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Алли Середницької.

Під час заходу відбулося обговорення питань стану та перспектив розвитку туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти, впровадження Дня туризму в навчальних закладах, особливостей атестації педагогічних працівників навчальних закладів, підготовки педагогічних кадрів для позашкільної освіти та ін.

Оскільки позашкільні заняття у напрямі туристсько-краєзнавчої роботи є ефективним засобом виховання молоді, формування у неї активної життєвої позиції та стимулювання здорового способу життя у юнацькому середовищі, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України пропонує запровадити в роботу навчальних закладів щорічне проведення Дня туризму у загальноосвітніх навчальних закладах. Однією із пропозицій з приводу визначення такого дня святкування стала пропозиція приурочити його до Всесвітнього дня туризму - 27 вересня.

 Під час обговорення стану роботи туристсько-краєзнавчих об’єднань учнівської та студентської молоді членами наради були також розглянуті такі питання як: безпека перевезення організованих туристських груп дітей, програмно-методичне забезпечення туристсько-краєзнавчої роботи, санітарні вимоги до організації наметових таборів тощо.

За підсумками туристсько-краєзнавчої роботи доцільно було б, як вирішили під час наради, відзначити активних організаторів цієї роботи та її безпосередніх учасників: провести вручення юним туристам значків «Юний турист України», «Турист України», посвідчень про присвоєння розрядів, довідок про залік здійснених ними туристських походів, інших відзнак.

Члени Всеукраїнської наради дійшли також висновку, що для підвищення ефективності відзначення Дня туризму необхідно залучати до цього процесу батьківську громадськість, а також організувати змагання «Тато, мамо, я – туристська сім’я».

 

версія для друку