українська російська англійська
П'яти мільйонам пенсіонерів з 1 березня 2012 року підвищать пенсії
26.03.2012 | 16:13
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Кабінет Міністрів України сьогодні прийняв постанову «Про підвищення розмірів пенсій у зв’язку із зростанням середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні». Проект акта на засіданні Уряду представив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Як відомо, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (ч. 2 ст. 42) передбачено щорічне підвищення трудових пенсій у зв’язку із зростанням середньомісячної заробітної плати в Україні порівняно з попереднім роком. Зокрема, визначено, що пенсії підвищуються на коефіцієнт, який дорівнює не менше ніж 20% темпів зростання заробітної плати в Україні.

З метою реалізації зазначеного закону Мінсоцполітики розробило проект відповідної постанови.

Оскільки Державною службою статистики зафіксовано темп зростання середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників у 2011 році по відношенню до 2010-го на рівні  117,6%, то згідно з прийнятим сьогодні Урядом рішенням з 1 березня 2012 року буде підвищено розмір пенсії на 3,52% (17,6 х 20% : 100 %), що відповідає 20 відсоткам темпу зростання середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні. Перерахунку підлягають пенсії, розмір яких протягом минулого року зріс менше ніж на 3,52%.

У Мінсоцполітики поінформували, що право на підвищення пенсії матимуть близько 5 млн. осіб, розмір пенсії яких зросте у середньому на 45 грн.

У цілому ж реалізація постанови потребуватиме за 10 місяців 2012 року 2 млрд. грн., які передбачені в бюджеті Пенсійного фонду України.

версія для друку