українська російська англійська
Дамба Кременчуцького водосховища перебуває в нормальному, робочому стані
26.03.2012 | 18:19
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Дамба Кременчуцького водосховища у Черкаській області перебуває у нормальному, робочому стані. Немає жодних підстав говорити про можливість прориву греблі внаслідок весняного водопілля. Про це під час брифінгу повідомив заступник Голови Державного агентства водних ресурсів Олексій Чунарьов.

"Дамбі Кременчуцького водосховища на сьогодні нічого не загрожує. Днями ми провели всі необхідні перевірки, і вони підтвердили це. Споруди перебувають на балансі "Укргідроенерго", тому дамба знаходиться під постійним контролем фахівців. Вони підтверджують, що вона у нормальному, надійному стані", - повідомив заступник Голови Держводагентства.

При цьому від додав, що проблемним є питання деформації берегів водосховища. "Існує проблема розмивання берегової лінії Кременчуцького водосховища.

Більше 1 тисячі кілометрів піддані абразійним процесам, тобто берегова смуга з'їдається водосховищем. Але ця проблема вирішується централізовано, системно і уже тривалий час", - сказав Олексій Чунарьов.

Він наголосив, що протягом останніх років на протидію таким явищам лише в рамках державного бюджету було виділено 20 млн. гривень. Місцеві бюджети також виділяють заходи на берегоукріплення. Так, розроблений проект на укріплення берега Кременчуцького водосховища в районі Канева, де розташовані очисні споруди міста. Загальна вартість цього проекту – близько 28 млн. гривень.

 

версія для друку