українська російська англійська
У столиці відзначили лауреатів ювілейної "Київської Пекторалі"
27.03.2012 | 11:54
Київська ОДА

У столиці відбулася урочиста церемонія вручення ХХ ювілейної театральної премії «Київська Пектораль». Цього року експерти визначили переможців в усіх 14 номінаціях. Вони отримали пам’ятні пекторалі, а також грошові премії у розмірі 8 тисяч гривень. Крім того, з нагоди Міжнародного дня театру знані театральні діячі отримали від Олександра Попова повідомлення на одно- та двокімнатні квартири.

Так, у номінації «За кращий акторський дебют» премію отримав Віктор Марвін за роль у виставі «Ти пам’ятаєш, Альошо…» з репертуару Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я».

Премію у номінації «За кращий режисерський дебют» отримав Станіслав Жирков за виставу «Наталчина мрія» («Театр відкритих поглядів»).

Кращим пластичним вирішенням вистави стала робота Лева Сомова у постановці «Пасажир у валізі» (Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра).

У номінації «За кращу сценографію» вистави «На дні» перемогу дістала Марія Погребняк (Київський академічний драматичний театр на Подолі).

«За краще виконання жіночої ролі другого плану» у виставі «Гімн демократичної молоді» премію отримала Людмила Смородіна (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

Андрій Самінін став лауреатом премії у номінації «За краще виконання чоловічої ролі другого плану» у виставі «Найвище благо на світі» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра).

«За краще виконання чоловічої ролі» премію отримав Василь Кухарський за гру спектаклі «На дні», а Вікторія Булітко перемогла у номінації «За краще виконання жіночої ролі» у виставі «Минулого літа у Чулиську» (Київський академічний драматичний театр на Подолі).

Кращою музичною концепцією вистави визнано роботу Івана Небесного та Вікторії Булітко у спектаклі «Минулого літа у Чулиську» (академічний драматичний театр на Подолі).

У номінації «За кращу режисерську роботу» переміг Віталій Малахов за постановку «Минулого літа у Чулиську».

Кращою музичною виставою визнано «Травіату» Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Премію за кращу виставу малої сцени отримав Новий драматичний театр на Печерську за виставу «Push Up».

Спектакль «Пасажир у валізі»Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра визнано кращою дитячою виставою. Премію у номінації «За кращу драматичну виставу» отримав Київський академічний драматичний театр на Подолі за постановку «На дні».

Загалом фаворитом ХХ ювілейної театральної премії «Київська Пектораль» став саме театр на Подолі, отримавши майже половину усіх нагод. Він виборов першість у 6 номінаціях із 14.

Крім того, лауреатами «Київської Пекторалі» у номінації «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» стали Анатолій Решетников, народний артист України, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка (Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки) та Олексій Кондратенко, заслужений працівник культури України, відповідальний секретар київського відділення Національної спілки театральних діячів України.

версія для друку