українська російська англійська
Микола Азаров: Кооперація здатна вирішити завдання розвитку тваринництва
28.03.2012 | 10:27
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров виступає за створення кооперативів у галузі тваринництва: виробничих, переробних, обслуговуючих, споживчих. Про це він заявив під час засідання Кабінету Міністрів.

За словами Глави Уряду, для забезпечення розвитку тваринництва в Україні, яке за часи незалежності скоротилося майже у 6 разів, необхідно певний час підтримувати на державному рівні обидва технологічні уклади: крупнотоварний та індивідуальний. «Рухатися треба паралельними напрямками: створювати стимули для інвесторів вкладати в крупнотоварне виробництво, швидко нарощувати його частку, і водночас дотувати виробництво молока в селянських господарствах, де є до 5 корів. Стимулювати господарів дорощувати теличок і бичків до товарних кондицій», - пояснив Микола Азаров, додавши, що для цього є важелі. Це і здешевлення кормів, і премія за відгодівлю до певного віку чи ваги, і премія за продуктивність корів та якість молока. «Весь цей арсенал треба гнучко використовувати», -  наголосив Прем’єр-міністр.

Водночас Глава Уряду повідомив, що за результатами обговорень з фахівцями Міністерства аграрної політики та продовольства, керівниками господарств, об’єднань учасників ринку, експертами визначилось, що  успішним шляхом гармонізації двох названих укладів у тваринництві може стати кооперація.

«Нам необхідне розгортання масового кооперативного руху. Нам треба стимулювати створення кооперативів виробничих, переробних, обслуговуючих, споживчих»,- вважає Микола Азаров. 

За його словами, «кооперація здатна вирішити завдання, які одному не завжди під силу: придбати генетично якісне поголів’я, дешевше купити комбікорми і дешевше їх доставити на подвір’я, заготовити сіно, придбати обладнання для міні-ферм, провести воду, обладнати кооперативні молочарні і кооперативні молокопереробні виробництва, надати ветеринарну підтримку тощо».

версія для друку