українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Необхідно впроваджувати сучасні підходи до соціальної допомоги сім'ям
28.03.2012 | 11:18
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Держава повинна забезпечити дітям можливість виховуватися в родині. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, відвідуючи Макарівський районний центр соціальної підтримки дітей та сім’ї «Промінь надії». Центр спеціалізується на допомозі родинам та дітям, які потрапили у складні життєві обставини. Заклад розрахований на 47 місць і був створений наприкінці минулого року за сприяння місцевої влади та громадських організацій на базі колишнього інтернату.

«Це вдалий досвід реформування інтернатних закладів, який необхідно поширювати по всій Україні», - переконаний Сергій Тігіпко.

За його словами, цей центр соціальної підтримки є унікальним для України, адже його робота спрямована на те, щоб діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мали можливість виховуватися в сім’ях або ж в умовах, максимально наближених до сімейних. У закладі працює відділення термінового влаштування дітей на випадок, якщо є загроза для їхнього життя чи здоров’я в родині, малий груповий будиночок, де умови виховання максимально наближені до сімейних, та відділення профілактичної роботи, яке, зокрема, влаштовує тренінги для розвитку батьківських навичок та займається пошуком  прийомних родин для дітей, котрі залишились без біологічних батьків.

«Збереження сім’ї для дитини – це наше головне завдання. Нещодавно ми презентували Нову соціальну політику, в межах якої визначили одним із пріоритетів подолання дитячої безпритульності та сирітства. Для цього нам потрібно не тільки знайти родину для кожної дитини із тих 24 тисяч, які виховуються в інтернатах сьогодні, а й докладати всіх зусиль, щоб запобігти розпаду сімей, які ще можна зберегти», - наголосив Сергій Тігіпко.

версія для друку