українська російська англійська
У Запорізькій області відкрито Центр для дітей та молоді, які перебувають у конфлікті з законом
29.03.2012 | 09:19
Запорізька ОДА

У м.Мелітополь Запорізької області відбулося відкриття  Центру відвідування для дітей та молоді, які перебувають у конфлікті з законом.  В офіційній церемонії відкриття взяли участь Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Трой Лулашник, директор канадського Проекту «Реформування системи ювенальної юстиції в Україні» Таня Сенфорд Аммар, заступник Голови Державної пенітенціарної служби України Олександр Дука, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Микола Ярмощук.

Центр створено в рамках реалізації українсько-канадського пілотного проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні».

Основними завданнями Центру є надання дітям та молоді, засудженим до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та членам їх сімей комплексної допомоги - психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних,  юридичних послуг тощо  з метою зниження рівня рецидиву злочинів, створення необхідних умов для їх перевиховання, реабілітації та реінтеграції в суспільство.

«Нині є чимало прихильників радикальних покарань за злочини. Але статистика свідчить, що система покарань не виправляє, а швидше піштовхує до рецидивів. Реалізація цього проекту надає молодим людям і підліткам можливість реабілітації, соціалізації в суспільстві», - зазначив Юрій Павленко.

Учасники представницького зібрання також обговорили широкий спектр фахових питань, а саме впровадження основних принципів кримінальної юстиції по відношенню до неповнолітніх в Україні, зокрема щодо впровадження індивідуальних підходів, реабілітаційних потреб та факторів захисту неповнолітніх, співпраці урядів Канади та України в цьому напрямку; механізми законодавчої бази в системі кримінальної юстиції для неповнолітніх та співпраці між кримінально – виконавчою інспекцією та центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

 

 

версія для друку