українська російська англійська
Україна та Китай поглиблюють співробітництво у галузі освіти
29.03.2012 | 10:34
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Завершила роботу українсько-китайська підкомісія з питань співробітництва в галузі освіти комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки, перше засідання якої відбулося 28 березня 2012 року в м. Санья (КНР) під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми та заступника Міністра освіти Китайської Народної Республіки Хао Піна.

Під час роботи підкомісії підбито підсумки щодо співпраці у сфері освіти і науки між державами за останні два роки та розглянуто питання щодо міжнародного академічного обміну студентів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів; навчання іноземних громадян в Україні та Китаї; співробітництва провідних китайських та українських університетів щодо проведення спільних наукових досліджень та можливого подальшого впровадження новітніх розробок; підготовки висококваліфікованих кадрів, зокрема виконання аспірантських дисертаційних робіт під подвійним керівництвом професорів з китайських та українських вищих навчальних закладів; культурного співробітництва, зокрема вивчення країнознавства; відкриття китайської школи у м. Києві; започаткування нових Центрів української мови в КНР та Інституту Конфуція в Національній металургійній академії України (м. Дніпропетровськ); продовження функціонування українсько-китайської підкомісії на постійній основі тощо.

Сторони домовилися стосовно подальшого освітнього та наукового співробітництва з інженерно-технічного, природничого, медичного, гуманітарного та суспільного напрямів.

За результатами роботи підкомісії підписано положення про українсько-китайську підкомісію з питань співробітництва в галузі освіти комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки, а також угоду між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України і Міністерством освіти Китайської Народної Республіки про співробітництво в галузі освіти.

 

версія для друку