українська російська англійська
Експерти Берегової охорони США високо оцінили організацію забезпечення морської безпеки в Україні
29.03.2012 | 13:17
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У рамках Міжнародної програми охорони портових засобів Україну відвідала група експертів Берегової охорони США. Основна мета візиту американських гостей – ознайомлення з організацією охорони портових засобів в Україні та обмін досвідом у зазначеній сфері. Американська делегація зустрілася з фахівцями Міністерства інфраструктури України, Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті та Агентства морської безпеки, а також відвідала порт «Южний» та Миколаївський порт.

Під час зустрічі з українськими фахівцями, яка проходила у Міністерстві інфраструктури, американських гостей було ознайомлено з поточним станом забезпечення українських портів необхідними засобами безпеки, які відповідають сучасним вимогам та дозволяють вирішувати низку проблем, пов'язаних з нелегальною міграцією, контрабандою тощо. Відмічено і значний прогрес України у роботі з приведення портових засобів у відповідність до вимог Міжнародного кодексу з охорони суден та портових засобів.

Українські фахівці розповіли американським колегам про діючу в Україні процедуру проведення оцінок вразливості портових об’єктів. Ознайомлено гостей і з схемою передачі оперативної інформації про скоєні порушення від об’єктів морського та річкового транспорту до відповідних органів влади, та з організацією зворотного зв'язку.

На практиці ж ознайомитися з організацією в Україні охорони портів гості змогли, відвідавши порт «Южний» та Миколаївський порт. Портовики презентували делегації власні напрацювання у зазначеній сфері, а також діючі системи безпеки. Делегація здійснила оглядову екскурсію по території підприємств. Гості залишилися задоволеними побаченим та запросили українських фахівців на стажування до власних підрозділів берегової охорони.

«Нам було приємно дізнатися, яку увагу Уряд України та порти приділяють питанням забезпечення морської безпеки. Багаторівнева система безпеки та взаємодія служб безпеки з іншими підрозділами – це ті кращі напрацювання, які ми повеземо у нашу країну», – відзначив на завершення візиту до України голова американської делегації Джеймс Бредшоу.

 

версія для друку