українська російська англійська
Особливості процедури набуття прав на винаходи та корисні моделі: без експертизи не обійтися
30.03.2012 | 12:23
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

Про особливості процедури набуття прав на винаходи та корисні моделі  йшлося на семінарі, організованому Державною службою інтелектуальної власності України та Державним підприємством «Український інститут промислової власності».

«У цьому році це перший з цілого циклу семінарів, які будуть присвячені питанням експертизи, - розповів Володимир Дмитришин, заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України.-Не випадково ми починаємо цикл семінаром з питань експертизи на винаходи і корисні моделі. Відомо, що саме у зв’язку з державною реєстрацією набуття прав на ці найвагоміші об’єкти промислової власності виникає багато питань, які стосуються і експертизи, і набуття прав, і інших аспектів.

Процес отримання патенту в Україні починається з подачі заявки, яка має відповідати всім вимогам щодо її оформлення. Після цього заявка проходить експертизу.

Володимир Дмитришин наголосив, що для успішного проведення експертизи Інститутом за минулі роки зроблено багато, і основний здобуток, звичайно, – це фаховий колектив, який може якісно проводити експертизу на найвищому рівні. Значний прогрес має і інформаційне забезпечення, яке є запорукою успішної експертизи. Постійно збільшується кількість інформаційних ресурсів, до яких мають доступ фахівці для проведення якісного пошуку. В свою чергу, користувачі також мають широкий доступ до зареєстрованих об’єктів інтелектуальної власності.

Під час семінару провідні фахівці Інституту розкрили актуальні питання відповідно до тематики семінару, поділилися практичним досвідом, акцентували увагу присутніх на новаціях і навіть на типових помилках, які виникають під час проведення патентно-інформаційних пошуків.

 Модераторами виступили в.о. заступника директора з питань експертизи Анатолій Курзін, начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем Наталія Петрова, заступник директора з інформаційно-технічного забезпечення експертизи Сергій Мосов.

У роботі семінару взяли участь понад сто осіб майже з усіх областей України. Вони отримали відповіді на численні запитання, мали можливість обговорити складні питання застосування тих чи інших нормативно-правових  аспектів. 

«Фахівці Інституту виступили з цікавими доповідями, зорієнтували на можливі помилки, зокрема у процесі складання заявки на ОПІВ тощо, - зазначила по закінченню заходу Наталія Долгова, спеціаліст у сфері інтелектуальної власності (ВАТ ФАРМАК) – Корисно, що доповідачі приділили велику увагу практичним аспектам, показали ситуацію як з боку заявника, так і з боку експерта».

версія для друку