українська російська англійська
Микола Азаров: Діяльність влади в Україні буде максимально відкритою
30.03.2012 | 13:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що діяльність влади в Україні буде максимально  відкритою. На цьому він наголосив під час круглого столу з обговорення Національного плану дій з впровадження міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

«Ми в Уряді щоденно переконуємось, що відкритість влади – одна із найбільш затребуваних речей. Відкритість – взагалі одна із ключових якостей сучасного суспільства і економіки. Ми переконані, що майбутнє України – за найсучаснішими технологіями в комунікації та управлінні, тому з самого початку своєї роботи ми взяли курс на підвищення відкритості і доступності роботи влади та запровадження всебічного діалогу», - сказав Микола Азаров.

Водночас він поінформував, що у кінці минулого року доручив провести моніторинг того, як відбувається взаємодія між міністерствами і відомствами та громадськістю. «Я хочу попередити всіх чиновників, які мають намір і в подальшому обмежуватися встановленням формальних зв’язків з громадськістю і імітувати наявність діалогу. Щодо них будуть зроблені найсуворіші висновки», - сказав Глава Уряду.

При цьому Прем’єр-міністр підкреслив, що для ще більшої відкритості влади будуть внесені відповідні зміни до законодавства. За його словами, також надзвичайно важливо змінити підходи в управлінській роботі, спосіб мислення.

Микола Азаров зазначив, що він постійно проводить консультації з громадськими організаціями. «Я регулярно проводжу консультації з громадськими організаціями, об’єднаннями з різних питань. На цих зустрічах я більше слухаю, ніж говорю, оскільки мені надзвичайно важливо знати різні точки зору на проблеми та завдання, які перед нами стоять. Найближчим часом я проведу спеціальну зустріч громадських рад щодо питань їхньої взаємодії з органами державної влади. Такі зустрічі надзвичайно багато значать і для мене, і для Кабінету Міністрів», - сказав Глава Уряду.

Прем’єр-міністр підкреслив, що саме тому Україна долучилася до міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» і докладає багато зусиль для повноцінної реалізації цієї стратегії.

У цьому контексті Глава Уряду підкреслив, що координуватиме роботу з підготовки Національного плану дій з впровадження міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Перший Віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський і Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

«Аналізуючи результати підготовки Національного плану дій, я можу сказати, що перший і найголовніший тест на відкритість ми уже пройшли. Документ, який ми сьогодні обговорюємо, є результатом спільних зусиль Уряду і громадських організацій» - наголосив Микола Азаров.

Водночас він нагадав, що за ініціативою Президента Віктора Януковича Україна долучилася до нової глобальної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» і за півроку підготовлений Національний план дій щодо реалізації цієї ініціативи.

За словами Миколи Азарова, Україна вже зробила декілька важливих кроків, зокрема створила Координаційну раду щодо розвитку громадянського суспільства при Президенті України. Також прийнято закони України про доступ до публічної інформації; щодо протидії корупції, яким імплементовано міжнародні стандарти антикорупційної політики;  затверджено Національну антикорупційну стратегію на 2012-2015 роки.

 

версія для друку