українська російська англійська
Микола Азаров: Відкритість Уряду вже дала переконливі результати
30.03.2012 | 14:46
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

За час своєї діяльності Уряд зробив суттєві заходи для того, щоб зробити свою роботу відритою та прозорою. І вже зараз, через два роки, видно конкретні і переконливі результати. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час Національного круглого столу, присвяченого обговоренню проекту Плану дій з впровадження в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

«За ці два роки відбулися зміни з точки зору відкритості. Дуже серйозні зміни. Я думаю, будь-який неупереджений критик може це відзначити», - заявив Микола Азаров.

Зокрема, за словами Глави Уряду, варто відзначити громадський контроль проведення державних закупівель. «Якщо раніше ця ситуація була кричущою, то зараз ми фіксуємо поодинокі приклади порушень, завдяки тому, що ці процедури стали прозорими і відкритими», - підкреслив Микола Азаров.

На підтвердження він навів приклад закупівель чиновниками дорогих автомобілів. «Уряд заборонив купувати дорогі автомобілі. Скільки випадків з того часу відбулося? Десь чотири-п'ять. А бюджетних організацій у нас десятки тисяч. Так от, якщо на десятки тисяч всього чотири або п'ять випадків, то це вже результат того, що громадськість та Уряд встановили дієвий механізм контролю за тендерами закупівлями», - заявив Прем'єр-міністр. При цьому він зазначив, що Кабінет Міністрів жорстко реагує на такі ситуації: «На кожен випадок, де хтось спробував щось купити в обхід рішення Уряду йде реакція. Це стало можливим завдяки відкритим публікаціям про тендерні процедури».

Разом з тим, на зауваження представників громадськості, що випадки тендерних порушень залишаються досить частими, Глава Уряду запропонував організувати спеціальну зустріч з громадськими організаціями, які контролюють держзакупівлі і виробити заходи щодо безумовного припинення порушень.

Микола Азаров також нагадав, що зараз йде процес декларування державними службовцями доходів. Він запевнив, що всі ці дані будуть абсолютно відкритими.

 

 

версія для друку