українська російська англійська
Луганські інваліди у 2012 році в повному обсязі будуть забезпечені інвалідними кріслами і протезами
30.03.2012 | 17:10
Луганська ОДА

Поліпшити якість соціального захисту інвалідів - з такою ініціативою виступив Президент України Віктор Янукович. За словами начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонори Поліщук, одним з пунктів цієї соціальної ініціативи повинно стати забезпечення в 2012 році кожного інваліда, який потребує інвалідного крісла або протезу, цими засобами реабілітації.

Сьогодні в Україну таких 283 тис. чоловік. Тільки в Луганській області 10,3 тис. потребують забезпечення технічними засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальними замовленнями, та 9,6 тис. осіб - в коштах, виготовлених за серійними замовленнями. На сьогодні рівень забезпеченості луганських інвалідів протезами та інвалідними колясками становить 25%.

За даними Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, всього потреба Луганщини в забезпеченні інвалідів та інших пільгових категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації - 26,4 тис. одиниць. Необхідно не тільки 2 тис. інвалідних колясок, а й 24,4 тис. одиниць додаткового оснащення до них, допоміжних засобів для особистої гігієни, засобів для ходіння, спеціальних засобів для спілкування і обміну інформацією і т.д.

Одна з президентських соціальних ініціатив звернена на допомогу дітям-інвалідам, хворим на дитячий церебральний параліч. Сьогодні більше 30 400 дітей, хворих ДЦП, отримують реабілітаційні послуги не достатні для відновлення здоров'я. Особливо якщо брати до уваги нові і нетрадиційні види лікування таких хворих - іпотерапію, дельфінотерапію тощо. У 70% випадків проходження курсів реабілітації показником інвалідності є саме діагноз ДЦП. На Луганщині таких дітей всього 674. Всього ж в області більше 112 тис. людей з інвалідністю, з них близько 7 тис. - діти.

Як зазначила Елеонора Поліщук, для реалізації соціальної ініціативи Президента України необхідно передбачити окрему програму в держбюджеті для реабілітації дітей з ДЦП, у тому числі надання підтримки недержавним реабілітаційним центрам і фондам.

Також передбачається поетапне збільшення розміру допомоги на утримання інвалідів з нервовими розладами в сім'ї.

«Зараз малозабезпеченим особам, які здійснюють догляд за психічними хворими, які проживають в сім'ях, виплачується державна допомога в розмірі 10% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це, звичайно, зовсім небагато», - розповіла Елеонора Поліщук. Збільшення соціальної допомоги на утримання таких інвалідів, за її словами, підвищить рівень соціальної захищеності сімей, в яких проживають психічно хворі, і дозволить повернути багатьох з них з лікарняних умов у сімейний затишок.

Сьогодні на Луганщині в допомогу одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам діє 31 територіальний центр соціального обслуговування. Вони допомагають 307 інвалідам з психічними захворюваннями, ще 293 людини потребують обслуговування. Усього ж близько 75 тис. одиноких непрацездатних громадян та інвалідів потребують соціальному обслуговуванні. У 2011 році соціальні послуги надано 55 тис. чоловік.

версія для друку