українська російська англійська
Сергій Тимченко: Від плати за землю щороку можна отримувати мільярдне збільшення бюджетних надходжень
30.03.2012 | 17:27
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Зволікання з вчасним проведенням нормативної грошової оцінки земель населених пунктів не має ні юридичного, ні економічного виправдання. Витративши у 2010 році 32 мільйони гривень, а в 2011 році – 44 мільйони, держава отримала більш ніж мільярдне щорічне збільшення бюджетних надходжень. Для збереження цього тренду у поточному році треба витратити близько 110 мільйонів гривень та закласти на 2013 рік ще 14 мільйонів гривень, – наголосив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко сьогодні на черговому засіданні колегії відомства.

Передбачалося повністю до кінця 2011 року завершити проведення первинної нормативної грошової оцінки земель 4,68 тисячі населених пунктів та провести повторну нормативну грошову оцінку земель 13,73 тисячі населених пунктів. Плани-графіки виконання цих робіт були погоджені Головою Ради міністрів АР Крим та головами відповідних обласних державних адміністрацій.

Усього у 2011 році первинну нормативну грошову оцінку проведено у 2 280 населених пунктах, що становить 7,7 відсотка від їх загальної кількості, що вдвічі більше ніж у 2010 році, коли було проведено оцінку лише 916 населених пунктів або 3,1 відсотка. При цьому повторну нормативну грошову оцінку проведено у 3 512 населених пунктах, що становить 11,8 відсотка від їх загальної кількості, що у 1,2 раза більше, ніж у 2010 році, коли було оцінено землі 2 895 населених пунктів або 9,7 відсотка від їх загальної кількості.

«Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів щороку забезпечує стабільне зростання бюджетних доходів. Незважаючи на економічну кризу, позитивний тренд збільшення бюджетних надходжень від плати за землю зберігається та, за оптимістичними прогнозами, може і далі зберігатися на рівні не менш 1 млрд грн на рік принаймні ще 2-3 роки», – зазначив начальник Управління координації нормопроектної діяльності  Держземагентства України Євген Бердніков, який доповідав з цього питання на колегії земельного відомства.

Колегія вирішила попередити керівників територіальних органів земельних ресурсів про персональну відповідальність за дотримання планів-графіків та неприпустимість допущення недонадходжень до бюджетів внаслідок порушення вимог закону щодо періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Рішення колегіального органу щодо завершення проведення та підтримання у актуальному стані нормативної грошової оцінки земель населених пунктів як основного джерела забезпечення сталих бюджетних надходжень від плати за землю визнано пріоритетним завданням Держземагентства України та територіальних органів земельних ресурсів на 2012 – 2013 роки.

 

 

версія для друку