українська російська англійська
Раїса Богатирьова наголошує на необхідності відновлення довіри людей до вакцинації
30.03.2012 | 18:50
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

«Проаналізувавши статистичні дані, мушу констатувати, що за останні п’ять  років ми не досягли стовідсоткового охоплення населення щепленнями», – зазначила Віце-прем’єр-міністр України-Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова, відповідаючи під час брифінгу у п’ятницю, 30 березня, на запитання про те, який відсоток населення в Україні залучено до імунопрофілактики. Сьогодні, за її словами, ця цифра становить 60-70% залежно від того, від якого виду захворювання зроблено щеплення.

Це говорить про високий рівень недовіри до імунізації, вважає Міністр. І причина цього, на думку Раїси Богатирьової, не тільки в питанні якості чи ціни на вакцину. Негативним настроям щодо профілактичних щеплень сприяє кон’юнктурна активність деяких ЗМІ та політична ангажованість антивакцинальних організацій. «Додається до цього ще й позиція деяких медиків, які відкрито чи приватно відмовляють батьків від проведення щеплень дітям», – зауважила Віце-прем’єр-міністр. «Не розумію, як це можуть робити люди, які мають сучасну медичну освіту!» – додала вона.

Не заперечуючи необхідність захисту від ускладнень тих, кого вакцинують, Міністр охорони здоров’я поставила питання: «А хто захистить лікаря, який дозволив вакцинацію, і медсестру, яка провела щеплення у відповідності з інструкціями, але ускладнення все ж таки сталося?» Вона висловила переконання в тому, що доки медичний працівник не буде почувати себе захищеним через закон у процедурі вакцинації, убезпечити людей від інфекційних захворювань найбезпечнішим, найефективнішим та найдешевшим способом – імунопрофілактикою – буде неможливо. 

Раїса Богатирьова акцентувала увагу на тій стурбованості, яку висловлює Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я з приводу ситуації з імунопрофілактикою в нашій країни. І це напередодні Євро-2012. «В багатьох країнах вболівальникам вже рекомендують отримати щеплення перед поїздкою в Україну. Це породжує здорову амбіцію довести, що ми не дикуни і зможемо створити безпечне санітарно-епідемічне середовище в країні», – наголосила Раїса Богатирьова.

версія для друку