українська російська англійська
У рамках спільного проекту Україна-ОБСЄ буде утилізовано запаси компонентів рідкого ракетного палива
02.04.2012 | 12:34
Прес-служба Міністерства оборони

На Харківщині відновлено реалізацію додаткової угоди проекту Україна-ОБСЄ щодо утилізації запасів компонентів рідкого ракетного палива типу меланж. Днями до Складу ракетного пального Сухопутних військ ЗС України, що розташований у селищі Шевченкове Харківської області, прибули 14 спеціалізованих залізничних цистерн.

2 квітня завершилися заходи щодо завантаження близько 770 тонн компонентів ракетного палива меланж у спеціальні залізничні цистерни для подальшої їх відправки на підприємства Російської Федерації на утилізацію.

Загалом у квітні-травні зі сховищ цієї військової частини на утилізацію направлять понад 2 тисячі тонн небезпечної речовини. Вивезення планується здійснити трьома партіями залізничним транспортом. На проведення комплексу відповідних заходів країнами-донорами виділено понад 2,2 мільйона євро.

«На складі ракетного пального ми, дотримуючись всіх технологій, завантажили небезпечну речовину у залізничні цистерни. 9 цистерн підготовлено в нашій державі, ще 5 надано російською стороною», – повідомив командир військової частини підполковник Олександр Ніколаєв.

На даний час між Україною та Росією завершується погодження необхідних документів про перетину державного кордону.

«Російська сторона вже надіслала дозвіл про прийняття  меланжу. Очікується, що вже завтра, 3 квітня, всі 770 тонн компонентів ракетного палива залишать наш промисловий регіон», – пояснив підполковник Олександр Ніколаєв.

Наступні відправки меланжу заплановано на першу та останню декади травня 2012 року відповідно. Таким чином, до проведення фінальної частини Євро-2012 Слобожанщина позбавиться 2 тисяч тонн меланжу, що становить 42 % від усіх запасів небезпечної речовини на цьому військовому об’єкті.

Повністю ж допомогти з ліквідацією меланжу на Харківщині європейські партнери обіцяють до кінця поточного року за рахунок нових фінансових надходжень.

«Умови зберігання компонентів ракетного палива, що знаходяться у військовій частині, повністю відповідають найвищим вимогам техногенної безпеки. Періодично місця зберігання меланжу – сховища, цистерни та інші ємкості – перевіряють державні експерти та фахівці з цивільного захисту населення. Тому жодних приводів для хвилювань немає», – підкреслив підполковник Олександр Ніколаєв.

Станом на 2 квітня 2012 року на Складі ракетного пального Сухопутних військ ЗС України, що у селищі Шевченкове Харківської області, зберігається понад 4,8 тисяч тонн меланжу.

 

версія для друку