українська російська англійська
30 водіїв боролися за звання кращого таксиста Дніпропетровської області
02.04.2012 | 12:58
Прес-служба Міністерства інфраструктури

30 водіїв таксі з Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу, Павлограда, Нікополя, Орджонікідзе, Тернівки, Першотравенська взяли участь в обласному конкурсі на кращого водія таксі на технічній базі АТП-11203, який відбувся 29 березня в Дніпропетровську. Його організували та провели Головавтотрансінспекція спільно з Профспілкою таксистів України та Спілкою таксистів Дніпропетровської області. 

Змагання проходило у 5 етапів: майстерність керування транспортним засобом; перевірка технічного стану автомобіля та укомплектованості обов’язковою екіпіровкою; володіння обов’язковим рівнем знань Правил дорожнього руху; перевірка знань транспортного законодавства в частині прав та обов’язків перевізника, водія, пасажира таксі; знання місцевості, на якій здійснюється надання послуг таксі: шляхом вирішення учасником тестових завдань, які полягають в тому, щоб у визначений період часу на карті міст знайти і відмітити позначкою зазначену у завданні вулицю, провулок тощо.

Завдання були складені таким чином, щоби якнайкраще перевірити найважливіші навики, необхідні для водіїв таксі. Відтак переможцями стали саме ті водії, що продемонстрували, у першу чергу не швидкість, а акуратність керування транспортним засобом; володіння та практичне застосування Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту у частині взаємовідносин пасажирів та водіїв таксі; знання та практичне застосування вимог безпеки руху.    Тож І місце у загальному обласному заліку здобув Валерій Скібіда – водій служби таксі «Славута таксі» (м. Дніпропетровськ), ІІ місце – Андрій Селеменєв («Приват таксі», м. Дніпропетровськ), ІІІ місце – Валерій Погребний («Люкс таксі», м. Дніпродзержинськ).

  Кращими у підгрупах: Валерій Скібіда («Славута таксі») – кращий водій Дніпропетровська, Валерій Погребний («Люкс таксі»)– кращий водій Дніпродзержинська, Олександр Приймук («Економ таксі», м. Павлоград) – кращий водій у загальній групі.

  Нагадаємо, конкурс організовано в межах «Тижня таксі», який проводився на території Дніпропетровської області з 22 по 29 березня з нагоди Міжнародного дня водія таксі. Саме наприкінці березня 105 років назад на вулицях Лондона вперше з’явились автомобілі, обладнані спеціальними приладами, які інформували пасажирів про вартість проїзду. Нові прилади отримали назву «таксіметри», а автомобілі, що за певну плату доставляли пасажирів в різні кінці міста, з того часу називають «таксі».

За радянських часів, 40 років тому, було проведено Перший Всесоюзний конкурс професійної майстерності водіїв автомобілів, один з турів якого проходив у Дніпропетровську. Тому певним символом, який засвідчує зв'язок між сучасністю та кращими традиціями автомобільної галузі Дніпропетровщини стало те, що 29 березня обласний конкурс відкрив легендарний автомобіль таксі радянських часів ГАЗ 21. А символічний старт йому дав Юрій Григорович Пустовойт – людина, яка була суддею на Першому Всесоюзний конкурсі майстерності водіїв у 1972 році.

 

версія для друку