українська російська англійська
У Бориспільському районі на Київщині житлом забезпечені 87,5% дітей-сиріт
02.04.2012 | 14:47
Київська ОДА

Восьмеро дітей у Бориспільському районі Київській області, що належать до категорії  сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування  не забезпечені житлом, тобто потребують соціального житла. Про це повідомила начальник служби у справах дітей Бориспільської райдержадміністрації  Наталія Ралко. Вона уточнила: «Зараз на первинному обліку в службі у справах дітей перебуває 88 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 77 -  житлом забезпечені (що становить 87,5 % від загальної кількості дітей) в т. ч., 74 мають право на користування та 3 - право власності».

Оскільки питання забезпечення житлом дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування залишається за органом опіки та піклування за місцем їх походження, то відповідно до рішення попередніх колегій, виконкомам сільських рад доручено у ході перспективної розбудови сіл при укладанні інвестиційних договорів порушувати питання про виділення із житлового фонду частки житла дітям - сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років. Земельні ділянки виділялись даній пільговій категорії  на території  7 сільських рад (Глибоцької, Іванківської, Мирненської, Ревнівської, Процівської, Рогозівської Сошниківської). На території Вишенківської сільської ради надано 3-х кімнатну квартиру під соціальне житло 2 дітям та 2 особам, позбавленим батьківського піклування (члени однієї родини).

Залишається невирішеним питання забезпечення житлом або земельною ділянкою осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території Щасливської та Кіровської сільських рад.  Голови цих сільрад мають протягом місяця розробити комплекс пропозицій щодо вирішення цієї проблеми.

Рекомендовано виконкомам сільських рад провести у квітні, травні 2012 року засідання сесій сільських рад де розглядатимуться  питання забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування соціальним житлом чи  земельними ділянками (при відсутності житла).

У ході перспективної розбудови сіл, при укладанні інвестиційних договорів передбачити виділення необхідної частки житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа.

версія для друку