українська російська англійська
Раїса Богатирьова провела нараду з вивчення питань запровадження референтних цін на лікарські засоби і медичні вироби
03.04.2012 | 16:44
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова провела нараду робочої групи з вивчення питань запровадження референтних цін на лікарські засоби і медичні вироби.

У нараді взяли участь заступник Міністра охорони здоров’я Роман Богачев, голова Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський, директор департаменту розвитку реального сектору економіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі Олег Пендзин, голова Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов, член ради директорів Асоціації виробників інноваційних ліків Олександр Бойко, директор Асоціації «Виробники ліків України» Олена Алексєєва, співголова Комітету з питань охорони здоров’я Американської торгівельної палати в Україні Борис Даневич, представники Антимонопольного комітету України, громадських організацій аптечних працівників та виробників медпрепаратів.

Розглядалися проекти нормативних документів, необхідних для впровадження механізмів регулювання цін на лікарські препарати та вироби медичного призначення шляхом встановлення в Україні референтних (порівняльних) цін, а пізніше й часткової компенсації вартості препаратів. Обговорювалося питання про те, яким чином після введення в дію відповідної урядової постанови у найкоротші терміни домогтися реального зниження цін на ліки для людей, у першу чергу, хворих на гіпертонічну хворобу та діабет. 

«Ми маємо на меті, опрацювавши досвід введення пілотних проектів з впровадження референтних цін, а пізніше - механізмів відшкодування на прикладі інсулінів та препаратів для лікування артеріальної гіпертензії, зробити все можливе, аби принципи референтного ціноутворення охоплювали найбільший перелік препаратів в Україні», – наголосила Раїса Богатирьова. При цьому вона зазначила, що реалізація проектів повинна супроводжуватися роз’яснювальною роботою з представниками лікувальних установ, аптечної мережі, органів місцевого самоврядування.

  Як відомо, 7 березня під час розширеного засідання Кабінету Міністрів Президент України Віктор Янукович дав доручення щодо втілення в нашій країні європейського досвіду державного ринкового регулювання цін на ліки та поступового запровадження референтних цін на ліки.

 

 

версія для друку