українська російська англійська
Підписано договір про співпрацю між науковими установами України та Польщі
03.04.2012 | 18:02
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

3 квітня 2012 року в приміщенні Посольства Республіки Польща в Україні відбулася зустріч керівника Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександра Удоду та Осередку розвитку польської освіти за кордоном Магдалени Богуславської.

Метою зустрічі стало обговорення можливостей проведення спільних освітніх проектів, обміну досвідом викладання і підвищення кваліфікації методистів, вчителів та молодих педагогічних кадрів.

Насамперед йшлося про можливості для громадян України та Польщі здобувати освіту. За даними, які було озвучено на зустрічі, найбільшу кількість іноземних студентів у Польщі складають громадяни України (понад 6,5 тис.). Натомість понад 800 польських студентів цьогоріч здобувають вищу освіту в Україні.

Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод висловив подяку за підтримку Рафалу Вольські, керівникові консульського відділу Посольства Республіки Польща в Україні, а також звернув увагу на позитивний досвід співпраці освітян обох країн та зазначив, що дані контакти допоможуть розв’язати спільні проблеми: «Важливими для нас є питання, пов’язані із загальноосвітньою та вищою школою. Також цікавлять контакти в науковій сфері. Ми сподіваємося, що завдяки спільним крокам буде надано позитивний імпульс співпраці українських і польських учених».

Як повідомлялося раніше, польські науковці візьмуть участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Друга світова війна: уроки і наслідки для України і Польщі», яка проходитиме 24-25 квітня 2012 року у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

За словами директора Осередку розвитку польської освіти за кордоном Магдалени Богуславської, найбільша увага приділяється популяризації польської мови, впровадженню нових методик і навчальних програм. Накопичений досвід, на її думку, стане корисним у розробці спільних програм з викладання мов національних меншин.

Також під час зустрічі досягнуто домовленостей щодо проведення занять і консультацій для вчителів, а також вчителів-волонтерів, запрошених громадськими організаціями; здійснення рецензування (експертизи) підручників, навчальних посібників та інших видань; обміну досвідом та реалізації спільних освітніх проектів.

За підсумками зустрічі підписано договір про співпрацю, що зафіксував домовленості між сторонами.

 

версія для друку