українська російська англійська
Петро Порошенко: З російською стороною досягнуто ряд домовленостей щодо врегулювання торговельних відносин
04.04.2012 | 09:15
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Відносини у сфері національного контролю з боку України будуть врегульовані найближчим часом і обмеження на експорт сирів українського виробництва з боку Російської Федерації будуть зняті. Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко після зустрічі з Керівником Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини Російської Федерації Геннадієм Оніщенком.

Міністр уточнив, що обмеження будуть зняті одразу після опрацювання тих зауважень, які висловила російська сторона.

«В короткий термін буде надано необхідні документи та пояснення, і доступ на ринок Російської Федерації для продукції Гадяцького заводу, де російські експерти вже провели перевірку, буде відкрито», - зазначив Петро Порошенко. За його словами, у найближчий термін експертами буде здійснено перевірку продукції ще двох українських заводів за погодженим російською стороною графіком.

Міністр наголосив, що з точки зору безпеки, до української продукції з боку російської сторони претензій ніколи не було і немає.

«Мова йшла виключно про відповідність української продукції заявленим вимогам Російської Федерації і ніколи не згадувалися проблеми її безпеки. Зауважень і претензій до безпеки української продукції російська сторона не висловлювала», - підкреслив Петро Порошенко. Він також поінформував, що досягнуто домовленість про те, що сертифікувати на відповідність вимогам російського законодавства якість української продукції молочної галузі буде українська лабораторія, яка відповідає вимогам сертифікації ЄС, і російська сторона надасть їй відповідне право.

Крім того, за словами Петра Порошенка, сторони досягли згоди розглядати спірні питання, які виникатимуть, спільно і завчасно, не доводячи до стадії застосування санкцій і не переводячи їх у політичну площину.

 

 

версія для друку