українська російська англійська
Петро Порошенко провів зустріч з Міністром з питань співробітництва в цілях розвитку Королівства Швеція Гуніллою Карлссон
04.04.2012 | 09:45
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

3 квітня 2012 року в рамках візиту Міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка до Швеції відбулася його зустріч з Міністром з питань співробітництва в цілях розвитку Королівства Швеція Гуніллою Карлссон.

В ході зустрічі співрозмовники обговорили питання двостороннього співробітництва в сфері технічної допомоги, торговельно-економічної та інвестиційної співпраці, співробітництво між Україною та ЄС, зокрема підготовку до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також розвиток внутрішньополітичної ситуації в Україні в контексті підготовки до проведення виборів до Верховної Ради України в жовтні цього року.

Міністр Гунілла Карлссон відзначила важливість для Швеції поглиблення двостороннього співробітництва з Україною, зокрема у сфері розвитку, наголосивши при цьому на пріоритетності для шведської сторони підтримки розвитку в Україні громадянського суспільства, а також підвищення конкурентоздатності української економіки, зокрема енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії. Гунілла Карлссон зазначила, що обсяги щорічної технічної допомоги Україні становлять наразі близько 20 млн. євро. Міністр підкреслила важливість проведення в Україні чесних та справедливих парламентських виборів в жовтні цього року та зауважила, що Швеція зацікавлена у довготерміновій плідній співпраці з Україною.

Міністр Петро Порошенко подякував співрозмовниці за активну підтримку України на шляху європейської інтеграції та наголосив на важливості співробітництва України зі Швецією в контексті модернізації економіки нашої держави.

Важливим результатом переговорів міністрів стала домовленість про те, що Швеція не скорочуватиме обсяги надання технічної допомоги Україні, а в пріоритетному порядку спрямує кошти з менш ефективних проектів на реалізацію проектів з підвищення енергоефективності в комунальній сфері, зокрема в регіонах України, а також з підтримки громадянського суспільства в нашій країні.

Міністр Петро Порошенко запросив Міністра Гуніллу Карлссон відвідати Україну на чолі делегації з представників шведських компаній. Це запрошення було з вдячністю прийнято шведською стороною.

версія для друку