українська російська англійська
370 тисяч киян отримають матеріальну допомогу до Великодня
04.04.2012 | 10:46
Київська МДА

З нагоди святкування Великодня 370 тисяч соціально незахищених киян отримають одноразову адресну матеріальну допомогу від міської влади. Відповідне розпорядження підписав голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

Розпорядженням передбачається надання одноразової адресної матеріальної допомоги членам сімей загиблих при виконанні інтернаціонального обов’язку в Афганістані у розмірі 500 гривень.

Також матеріальну допомогу у розмірі 300 грн. отримають малозабезпечені та багатодітні сім’ї, опікуни чи піклувальники відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та отримувачі пенсійних виплат, у зв’язку з втратою годувальника на дітей сиріт.

Матеріальну допомогу у розмірі 200 грн. виплатять інвалідам з дитинства та дітям з інвалідністю, малозабезпеченим, які проживають разом з інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, а також інвалідам І групи, розмір пенсійної виплати яких не перевищує 1200 грн. Також матеріальна допомога надаватиметься на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Так, особи з інвалідністю ІІ групи, непрацюючі інваліди ІІІ групи та непрацюючі пенсіонери, розмір пенсійних виплат, яких не перевищує 900 та 1200,00 грн., отримають 100 грн. матеріальної допомоги. Таку ж суму виплатять матерям на дитину до досягнення нею трирічного віку, одиноким матерям, особам, які отримують компенсації за надання соціальних послуг та які доглядають за інвалідами І групи або пристарілими, які досягли 80-річного віку. Матеріальну допомогу у розмірі 100 грн. отримають батьки, що усиновили дитину.

Крім того, матеріальну допомогу виплатять особам, які з поважних причин не отримали її у 2011 році, відповідно до розпорядження КМДА від 24.10.2011 № 1941 «Про надання одноразової адресної матеріальної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни та жертвам нацистських переслідувань міста Києва з нагоди відзначення 67-ї річниці визволення України та 68-ї річниці визволення столиці України від фашистських загарбників».

За інформацією головного у правління праці та соціального захисту при наданні враховуватиметься: розмір основної пенсії, пенсія за особливі заслуги перед Україною а також інші надбавки і доплати, у тому числі індексації та підвищення згідно з законодавства України.

Отримання адресної допомоги, здійснюватиметься у порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та отримувачів через їх поточні банківські рахунки, а також у поштових відділеннях.

Зауважимо, що адресна соціальна матеріальна допомога, яка не була своєчасно виплачена, через незалежні причини від отримувача, у разі його смерті, виплачуватиметься членам сім’ї, померлого у відповідному порядку. Також слід врахувати те, що особі, яка одночасно належить до кількох категорій, надаватиметься одна виплата у більшому розмірі.

версія для друку