українська російська англійська
Петро Порошенко обговорив питання співпраці у банківській сфері з Головою Риксбанку Королівства Швеція Стефаном Інгвесом
04.04.2012 | 10:55
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

3 квітня 2012 року в рамках візиту Міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка до Швеції відбулася його зустріч з Головою Риксбанку Королівства Швеція Штефаном Інгвесом.

Під час зустрічі було обговорено стан та перспективи розвитку двостороннього співробітництва у банківській сфері,  можливість підтримки Швецією України в рамках Банку міжнародних розрахунків (Bank for International Settlements), питання розширення присутності шведських банків на українському ринку та поглиблення співпраці між центральними банками України та Швеції.

Голова Риксбанку Королівства Швеція Штефан Інгвес висловив зацікавленість шведських банків у розширенні своєї діяльності в Україні з огляду на великий потенціал українського ринку попри існування певних ризиків для банківських установ. У свою чергу, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко наголосив на важливій ролі шведських банківських установ Сведбанк та СЕБ для української економіки та висловив переконання в їх успішній діяльності в Україні на тривалу перспективу.

Відповідаючи на питання Петра Порошенка щодо можливості підтримки Швецією України в рамках Банку міжнародних розрахунків, Штефан Інгвес відзначив роль цієї міжнародної організації в питаннях розвитку міжнародної співпраці в монетарній та фінансовій сферах та зауважив про можливість двосторонньої співпраці у зазначеній організації.

У свою чергу, Голова Шведського Риксбанку поцікавився перспективами відновлення повноцінної співпраці України з Міжнародним валютним фондом, на що отримав вичерпну відповідь з української сторони.

З огляду на важливість для України отримання шведського досвіду з питань боротьби з кризовими явищами в економіці, ефективного функціонування банківської сфери Міністр Петро Порошенко запросив Голову Риксбанку Королівства Швеція Штефана Інгвеса відвідати Україну з візитом.

версія для друку