українська російська англійська
У середньостроковій перспективі існують реальні можливості подвоєння обсягів українсько-шведської торгівлі
04.04.2012 | 11:14
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

3 квітня 2012 року в рамках візиту Міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка до Швеції відбулася його зустріч з Державним секретарем Міністра торгівлі Королівства Швеція Гуннаром Уумом.

Під час зустрічі було обговорено стан та перспективи розвитку торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Швецією,  зокрема можливості поглиблення співпраці у сфері ефективного використання енергетичних ресурсів, актуальні питання європейської інтеграції України, зокрема підготовку до початку функціонування поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, можливої участі шведських компаній у модернізації української газотранспортної системи, перспективні двосторонні проекти у різних сферах економіки тощо.

Державний секретар Гуннар Уум позитивно оцінив суттєве зростання двостороннього товарообігу в 2011 році та наголосив на існуванні реальних можливостей подвоєння обсягів українсько-шведської торгівлі у середньостроковій перспективі. Гуннар Уум підкреслив зацікавленість шведських підприємців у розширенні своєї діяльності в Україні, а також висловив сподівання на успішність кроків українського Уряду з питань поліпшення інвестиційного клімату, дерегуляції підприємницької діяльності та оперативного вирішення окремих проблемних питань шведських компаній в Україні.

Державний секретар відзначив суттєвий потенціал двосторонньої співпраці у енергетичній галузі, зокрема стосовно реалізації проектів енергозбереження в комунальній сфері, підвищення енергоефективності, охорони навколишнього природного середовища, сфері сільського господарства тощо. Гуннар Уум підкреслив також важливість роботи по прискореній адаптації українського законодавства та стандартів до норм ЄС, що, на думку шведської сторони, дасть можливість Україні отримати доступ до ринку ЄС, а українській економіці в повній мірі використати можливості ЗВТ між Україною та ЄС.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко відзначив, що Швеція є найбільшим торговельним партнером України в Північній Європі та підтримав думку співрозмовника про існування можливості суттєвого зростання обсягів взаємної торгівлі. Водночас Петро Порошенко зазначив, що Україна зацікавлена у збалансуванні торгівлі зі Швецією та суттєвому скороченні негативного сальдо торговельних операцій завдяки зростанню українського експорту до Швеції. Міністр наголосив на зацікавленості української сторони у вивченні шведського досвіду в питаннях дерегуляції підприємницької діяльності, покращенні інвестиційного клімату, заходах з підтримки національних експортерів. Петро Порошенко висловив думку про існування суттєвих перспектив для шведських компаній у модернізації української газотранспортної системи, приватизації українських енергетичних об’єктів, реалізації проектів у сферах інформаційних технологій, суднобудування, сільського господарства, переробної промисловості, комунального господарства тощо.

Важливим результатом переговорів стала домовленість про те, що Швеція продовжить надавати підтримку Україні на шляху європейської інтеграції, зокрема в питаннях гармонізації вітчизняного законодавства до норм та стандартів ЄС, сприятиме початку функціонування ЗВТ між Україною та ЄС, заохочуватиме шведських підприємців до активної роботи на потенційно привабливому українському ринку, зокрема їх активної участі в модернізації економіки нашої держави. Шведська сторона прихильно сприйняла ініціативу української сторони щодо проведення оцінки ефективності використання Україною шведської допомоги в цілях розвитку та переорієнтування наявних коштів з неефективних проектів на енергетичну сферу, зокрема започатковані та нові проекти з підвищення енергоефективності та охорони навколишнього середовища в рамках ініціативи ЄС Е5Р (так звана «Шведська ініціатива»).

Міністр Петро Порошенко запросив Державного секретаря Міністра торгівлі Швеції відвідати Україну у зручний час. Запрошення було з вдячністю прийняте.

 

версія для друку