українська російська англійська
Міжнародні експерти обговорили стан підготовки державного кордону України до Євро-2012
04.04.2012 | 13:54
Прес-служба Державної прикордонної служби

4-5 квітня в Києві проходить конференція з питань підготовки до проведення в Україні та Польщі фінальної частини чемпіонату Європу з футболу 2012 року. Під час конференції експерти обговорили питання безпеки, оптимізації прикордонних та митних процедур, обмінялися досвідом з представниками країн, які вже приймали європейський та світовий футбольні чемпіонати, розглянули проблемні питання, які виникають на кордоні, а також досягнення в підготовці України та Польщі до футбольного чемпіонату Європи 2012 року.

Конференція була організована Державною прикордонною службою України спільно з Місією Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова (EUBAM). Це вже другий подібний захід щодо питань Євро-2012, який Місія ЄС організовує спільно з Державною прикордонною службою України. У обговоренні питань безпеки на кордоні також взяли участь представники центральних органів виконавчої влади України, прикордонних та митних служб суміжних з Україною країн та Європейського Союзу, Європейської агенції FRONTEX, представництва Європейської Комісії та дипломатичних представництв іноземних країн.

Загалом Держприкордонслужба України завершила практичній етап підготовки до європейського чемпіонату з футболу. «Нами сформовано нормативно-правову базу, відпрацьовано технології пропускних операцій та узгоджено їх з партнерськими службами, уточнено підходи до безпекової складової під час пропуску через кордон тощо. Ще у лютому ці питання були розглянуті на розширеному засіданні колегії прикордонного відомства та сплановані практичні дії щодо підготовки персоналу й технічних засобів контролю до діяльності за новою технологією пропускних операцій», – сказав голова Держприкордонслужби України Микола Литвин.

На основі комплексного аналізу щодо учасників фінальної частини, жеребкування, стану інфраструктури пунктів пропуску прикордонним відомством спільно з Державною митною службою визначено 32 основних пункти пропуску, через які буде здійснюватися основний пропуск учасників футбольного чемпіонату та його гостей. Це 16 автомобільних, 11 залізничних та 5 повітряних пунктів пропуску. За результатами розрахунків загальне збільшення пасажиро-транспортного потоку очікується в середньому на 40%. Для прикладу, в повітряних пунктах пропуску очікується найбільше навантаження, воно прогнозується тільки по аеропорту «Бориспіль» до 6 тисяч осіб на годину, а найменше по «Львову» – до 2,5 тисяч осіб на годину.

Для якісного пропуску громадян вже апробовано більш досконалу модель пропуску через державний кордон. Так, на авіаційному напрямку оформлення пасажирів здійснюватиметься у літаку, біля трапа літака та у єврокоридорах. При цьому буде застосовуватися попередня перевірка громадян в аеропортах вильоту, завчасне надання авіакомпаніями списків пасажирів, розмежування потоків пасажирів регулярних рейсів та уболівальників тощо.

На автомобільних напрямках застосовуватиметься принцип однієї зупинки та оформлення пасажирів без виходу з транспортного засобу, пропуск офіційних делегацій та організованих груп на окремих євро- коридорах, розмежування автомобільних потоків учасників і гостей Євро-2012 з іншими відвідувачами країни, здійснення спільного контролю на українсько-польському кордоні на території Польщі, а також на російській ділянці – як на території України, так і на території Росії.

На залізничному сполученні основним принципом стане оформлення пасажирів під час руху потягів, заміни колісних пар, або під час пересадки пасажирів, а також на початкових та кінцевих станціях.

Наразі активно здійснюється мовна підготовка прикордонників, яка проходить на базі відомчих навчальних центрів, Київського національного лінгвістичного університету із залученням експертів США, Місії ЄС EUBAM, МОМ та навчальних центрів Туреччини. До 1 червня весь персонал, задіяний в пропускних операціях, буде мати відповідний рівень спілкування. Також особовий склад пунктів пропуску буде переодягнено у нову форму, яка розроблена з урахуванням сучасних тенденцій професійного дизайну та правоохоронної діяльності прикордонного відомства.

 

 

 

 

версія для друку