українська російська англійська
Американські колеги підтримали роботу МОНмолодьспорту в питанні запровадження компетентнісного підходу в системі освіти
04.04.2012 | 16:52
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

4 квітня у Міністерстві відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми з президентом Американських рад з міжнародної освіти (American Councils for International Education) Деном Девідсоном, віце-президентом Девідом Паттоном, директором представництва Американських рад з міжнародної освіти в Україні Христиною Пенджола-Вітович та керівником Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянс USETI) Яремою Бачинським.

Девід Девідсон наголосив на тому, що повністю підтримує заяви Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника щодо запровадження компетентнісного підходу в системі освіти: «Я зрадів, почувши, про порушення цього питання. Стовідсотково підтримую. Адже найголовнішим є те, щоб випускники знайшли адекватне використання своїх знань».

Євген Суліма повідомив:«Компетентнісний підхід закладено в основу подальшого розвитку системи освіти. Тому, по-перше, Міністерство разом з Національною академією педагогічних наук України запровадило нові стандарти середньої школи. По-друге, ми працюємо над тим, щоб змінити програми з підготовки майбутніх учителів». Враховуючи зазначене, Перший заступник Міністра запропонував спільно працювати над цим питанням.

Стосовно питання здобуття українцями освіти в США Євген Суліма заявив, що МОНмолодьспорту вже оголосило конкурс з відбору студентів на навчання за кордоном, і готове співпрацювати з Американськими радами з міжнародної освіти в цьому напрямі.

Під час зустрічі сторони обговорили низку питань щодо міжнародної співпраці, зокрема, програм мобільності студентів; навчання українських студентів, аспірантів, наукових та науково-педагогічних працівників в провідних університетах США; можливості розвитку спільних проектів у сфері вищої освіти. Значну увагу приділили обговоренню спільної роботи щодо вдосконалення системи зовнішнього незалежного оцінювання.

Підсумовуючи зустріч Євген Суліма та Девід Девідсон наголосили, що сторони налаштовані на співпрацю, тож обов’язково буде знайдено спільний підхід до вирішення всіх окреслених питань.

 

версія для друку