українська російська англійська
На Сумщині до кінця року планують забезпечити пільговиків телетюнерами
04.04.2012 | 17:46
Сумська ОДА

До кінця 2012 року пільгові категорії населення Сумської області  будуть забезпечені телетюнерами для прийому цифрового сигналу. Про це йшлося у ході наради щодо запровадження цифрового телерадіомовлення у регіоні за участю заступника голови Сумської облдержадміністрації Ігоря Яговдика.

За словами посадовця, поширення цифрового мовлення продиктоване умовами розвитку інформаційних технологій глобалізованого світу та необхідністю збереження національного інформаційного простору. Проте, необхідно виконати значний обсяг робіт, пов'язаний, перш за все, з технічним переоснащенням телеприймачів громадян.

  За рахунок державних коштів телетюнери отримають інваліди першої та другої групи, а також інваліди війни третьої групи; особи, які виховують дитину-інваліда за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні; особи із малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу згідно з Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011—2012 років.

Громадяни мають подати заяву до уповноваженого органу (головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації) до 1 липня та надати наступні документи: інваліди першої та другої групи, а також інваліди війни третьої групи подають копію довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності, а інваліди війни третьої групи також копію посвідчення інваліда війни; особи, які виховують дитину-інваліда, надають копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і копію свідоцтва про народження дитини.

Інформація про пільговиків буде узагальнена, на її основі сформують списки громадян, які вже у грудні отримають телетюнери. До роботи зі збирання заяв та вручення телетюнерів обласна влада  планує долучити волонтерські організації та працівників соціальної сфери.

На разі спеціалісти мають визначити зони впевненого і невпевненого прийому цифрового сигналу. За підсумками проведеної роботи буде складена відповідна карта регіону.

«Для нас впровадження цифрового мовлення вирішує дуже багато питань, по-перше, щодо покриття районів, які  знаходяться в зоні невпевненого прийому сигналу. По-друге – у мешканців буде вибір:  або платити щомісячно за послуги кабельного телебачення, або придбати телетюнер і дивитися телебачення безкоштовно», – наголосила генеральний директор Сумської обласної державної телерадіокомпанії Лариса Якубенко. За її словами, якість цифрового телебачення набагато вища, ніж аналогового. Повне відключення останнього заплановане на 2015 рік.

 

версія для друку