українська російська англійська
Микола Азаров: Високий рівень політичного діалогу між Києвом і Баку треба конвертувати у поглиблення економічних відносин
05.04.2012 | 11:43
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Високий рівень та інтенсивність політичного діалогу між Києвом і Баку треба конвертувати у збільшення і поглиблення економічних відносин. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів, коментуючи результати свого офіційного візиту до Азербайджанської Республіки.

У Баку, зазначив Микола Азаров, відбулися дуже позитивні, дружні зустрічі з Президентом, Прем’єр-міністром та спікером парламенту Азербайджану, під час яких сторони провели змістовні переговори практично щодо всього спектру наших двосторонніх відносин. «Ми визначили конкретні завдання в енергетичному співробітництві, будівельній і транспортній сфері, аерокосмічній галузі», - підкреслив Микола Азаров.

Глава Уряду зазначив, що внаслідок продуманої та послідовної політики Азербайджан дуже динамічно розвивається. Для цього знадобилися роки наполегливої праці: «Були розвідані родовища нафти і газу. Збудовані трубопроводи і сховища. Країна зі своїми енергоресурсами вийшла на зовнішні ринки. Це дало необхідні інвестиційні ресурси для прискореного розвитку. Завдяки стабільній політиці наші друзі будують плани до 2020, до 2035 року».

Водночас Прем’єр-міністра вразила столиця Азербайджану, яка стрімкою змінюється. За його словами, зовнішній вигляд Баку викликає довіру до держави, яка здатна здійснювати такі зміни. «Тому роль і авторитет Баку в міжнародних відносинах зростає. Це я до того, як важливо, щоб перетворення були наочними, переконували партнерів та інвесторів», - наголосив Микола Азаров.

Глава Уряду переконаний, що у відносинах з таким стратегічним партнером в Закавказзі Україна змарнувала десятиліття. «Місце, яке в азербайджанських програмах розвитку природно могли б зайняти українські компанії (машинобудівні, будівельні, енергетичні, транспортні тощо), зайняли інші. І тепер треба виправляти ситуацію», - зазначив Микола Азаров.

Він наголосив, що за минулий рік наш товарообіг перевищив 1,4 мільярда доларів. «Я переконаний, що достатньо швидко його можна збільшити у 2-3 рази. Тому що в Азербайджані реалізуються проекти будівництва швидкісних залізниць, автомагістралей, мостів, великих містобудівних та інфраструктурних об’єктів, енергетичних об’єктів, в яких можуть взяти участь українські компанії», - підкреслив Прем’єр-міністр і додав, що для України, у свою чергу, актуальним є співробітництво в сфері постачання і транзиту азербайджанських енергоносіїв.

 

версія для друку