українська російська англійська
Микола Азаров: Законопроект "Про зайнятість населення" має бути напрацьований упродовж місяця
05.04.2012 | 11:46
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров закликав Віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка активізувати роботу з розробки нової редакції проекту Закону «Про зайнятість населення». Цей законопроект повинен бути готовий за місяць. Про це Глава Уряду заявив під час засідання Кабінету Міністрів.

Микола Азаров нагадав, що днями він провів зустріч з Сергієм Тігіпко, під час якої були детально проаналізовані проблеми зайнятості населення в Україні. За результатами обговорення Сергію Тігіпку було доручено очолити робочу групу з розробки законопроекту «Про зайнятість населення».

«Протягом місяця треба створити законопроект, який «запустить» системні перетворення на ринку праці. Я прошу, Сергію Леонідовичу, активізуйте роботу групи», - наголосив Микола Азаров. За його словами, ця робота повинна бути проведена на основі аналізу і консультацій з роботодавцями, профспілками, вченими і громадськими організаціями.

Як підкреслив Глава Уряду, необхідно вирішити цілий ряд питань: легалізація ринку праці; стимулювання справедливого рівня винагороди за кваліфіковану працю; прискорення створення нових робочих місць; скорочення безробіття, а особливо серед молоді, людей зрілого віку та у сільській місцевості; вдосконалення систем освіти та підвищення кваліфікації з урахуванням сучасних вимог ринку праці.

Разом з тим, Микола Азаров окреслив основні напрямки реалізації нової політики зайнятості. Так, відзначив він, у першу чергу необхідно стимулювати збільшення кількості робочих місць з високим рівнем оплати праці усіма доступними державі засобами. Крім того, потрібно відчутно підтримувати роботодавців, які дають шанс отримати роботу соціально вразливим громадянам: молодим спеціалістам, працездатним інвалідам, людям передпенсійного віку, фахівцям, скороченим з державної служби тощо.

Прем’єр-міністр наголосив, що головною підтримкою для громадян має стати не допомога з безробіття, а можливість безоплатно навчатися новій професії або підвищувати кваліфікацію. «Треба запровадити практику контрактів (договорів) між роботодавцем та працівником щодо навчання», - переконаний Глава Уряду. При цьому він додав, що легальний контракт на роботу чи навчання, який цивілізовано регулює відносини роботодавця і працівника, має стати основою основ на ринку праці в Україні. А держава буде безкомпромісно домагатися, щоб кожен, хто працює, був захищений, мав достойний соціальний пакет, гарантії відповідної оплати за труд відповідної кваліфікації.

Так само важливо, відзначив Микола Азаров, спонукати і зацікавити місцеву владу, яка найближче до потреб людей, практично покращувати інвестиційний клімат у регіоні, на перше місце в оцінці роботи поставити створення нових робочих місць.

«Отже, законопроект повинен бути збалансованим, фінансово забезпеченим і прозорим. За його допомогою повинні бути припинені всі антисуспільні схеми на ринку праці, які заважають Україні розвиватися та порушують права людей праці», - заявив Прем’єр-міністр.

 

версія для друку