українська російська англійська
Європейські інвестори відзначають зростання інвестиційної привабливості Київської області
05.04.2012 | 12:34
Київська ОДА

У приміщенні Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім.Г.Сковороди відбулося засідання круглого столу на тему «Інвестиційна привабливість Київської області з точки зору європейських інвесторів. Соціальна складова» за участю керівництва Київської обласної державної адміністрації, виконавчого директора Східного Комітету Німецької економіки, радника Федерального уряду Німеччини Райнера Лінднера, провідних підприємств регіону, представників вищих навчальних закладів, а також запрошених іноземних гостей.

За сприяння Кабінету Міністрів України одним із ініціаторів засідання круглого столу та співорганізаторів візиту Райнера Лінднера, виконавчого директора Східного Комітету Німецької економіки, радника Федерального уряду Німеччини, було видання "The Kiev Times" на чолі з головним редактором Оленою Березовською. Видання "The Kiev Times" веде постійну діяльність, спрямовану на покращення інвестиційної привабливості України та формування міжнародного іміджу держави за кордоном.

Коментуючи підсумки роботи круглого столу, голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк наголосив, що реформи у галузі системи управління, активна діяльність по залученню інвестицій, використання закордонних капіталів для розвитку регіону та соціальна відповідальність комерційних структур - пріоритети соціально-економічної роботи органів влади у Київській області. Для соціально-економічного розвитку Київщини можливість покращення умов співробітництва з європейськими інвесторами створить сприятливі умови для ведення успішного бізнесу в області.

«Президент України наголошує на тому, що розширення міжнародних ринків, нормалізація партнерських стосунків з країнами - новими центрами економічного зростання дозволять пришвидшити підвищення соціальних стандартів населення. Ми прагнемо розвивати державно-приватне партнерство в першу чергу для того, щоб додаткові надходження в бюджет та соціальна відповідальність бізнесу напряму покращували життя мешканців Київщини», - зазначив голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк.

На сьогодні у Київській області зосереджений надзвичайний соціально-економічний потенціал, тому надзвичайно важливо створити сприятливі умови задля розвитку інвестиційного клімату та успішного провадження бізнесу іноземних партнерів на цій території.

«Пріоритетним напрямком у справі розбудови та процвітання Київщини є зміцнення міжнародного співробітництва у соціально-економічній сфері, налагодження партнерських відносин з іноземними інвесторами у рамках державно-приватного партнерства. В подальшому ми, представники влади, будемо всіляко сприяти тому, щоб такі зустрічі відбувалися значно частіше, адже подібні заходи практично впливають на рівень соціально-економічного розвитку регіону», - зазначив перший заступник голови Київської облдержадміністрації Ярослав Москаленко.

Виступаючи перед колегами, виконавчий директор Східного Комітету Німецької економіки, радник Федерального уряду Німеччини Райнер Лінднер розповів про інтереси німецького бізнесу в Київській області. Процес залучення іноземних інвестиції, а в даному випадку німецьких в українську економіку, і досі залишається актуальним для бізнесу Німеччини. На його думку, інвестиційна привабливість регіону напряму залежить від зацікавленості у ньому самих інвесторів.

«Україна є новим економічним простором для залучення інвестицій. Зараз дуже важливо, щоб іноземна бізнес спільнота постійно отримувала інформацію про нові проекти, конкурси та тендери, що реалізуються в Україні, - повідомив Лайнер Лінднер. - Наші компанії в достатній кількості представлені в Україні - їх близько 600. Надалі ми повинні розвивати галузі та впроваджувати інші проекти у сільському господарстві, у сфері культури і туризму. Переконаний, що після проведення Євро - 2012 інтерес до України та Київщини, як інвестиційно-привабливої території ще більше зросте. «Київщина має значний потенціал, але повинна вести чітку проектну роботу для підвищення рівня зацікавленості закордонних інвесторів», - зазначив Райнер Лінднер.

Тимчасовий Повірений у справах Республіки Словенія в Україні Її Високість Пані Наташа Прах внесла ряд пропозицій для розвитку двосторонніх відносин. На її думку, визначення відповідальної особи з питань інвестування у Київській області, а також підписання двосторонніх договорів про співпрацю між Київською обласною державною адміністрацією та Міністерством розвитку Словенії значно покращить інвестиційну привабливість регіону для європейських інвесторів.

 

версія для друку