українська російська англійська
Захист житлових та майнових прав дітей-сиріт - на постійному контролі Луганської облдержадміністрації
05.04.2012 | 16:10
ЛУГАНСЬКА ОДА

Луганською облдержадміністрацією здійснюється постійний контроль за діяльністю місцевих органів виконавчої влади щодо дотриманням вимог законодавства стосовно захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зокрема, службами у справах дітей міських рад та райдержадміністрацій на виконання вимог п.61 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 ведеться персоніфікований облік нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою збереження за дітьми зазначеної категорії житла, в якому вони проживали з батьками, рідними тощо до влаштування у сім’ї громадян або відповідні заклади, – службами у справах дітей готуються та подаються на розгляд органів опіки та піклування рішення щодо збереження за дітьми права на житло. Протягом 2011 року органами опіки та піклування було прийнято 248 рішень щодо збереження за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування права на житло.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, у разі відсутності у них житла або повернення до якого не можливо, беруться на квартирний облік. За оперативними даними служб у справах дітей міськвиконкомів та райдержадміністрацій у 2011 році на квартирний облік взято 165 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа.

Після повернення дітей зазначеної категорії, після закінчення навчального закладу, до місця їх походження вони забезпечуються соціальним житлом або їм надається окреме жиле приміщення для постійного проживання. Так, протягом 2011 року до місця походження повернулось 97 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа: 51 повернулись у житло, яке належало їм на праві власності або праві користування, 46 осіб забезпечено житлом зусиллями місцевих органів виконавчої влади (місцями у гуртожитках забезпечено 24 особи, надано окремі жилі приміщення 22 особам).

 

 

 

версія для друку