українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Гідне працевлаштування молоді - основа розвитку країни
05.04.2012 | 15:57
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Новий законопроект «Про зайнятість населення», розроблений Міністерством соціальної політики, посилить позиції молоді на ринку праці. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сьогодні під час брифінгу в Кабінеті Міністрів.

«Сьогодні випускників вищих навчальних закладів та профтехучилищ роботодавці неохоче беруть на роботу. Головні причини - відсутність стажу та досвіду роботи. Ми пропонуємо вирішення цієї проблеми. Студенти вищих навчальних закладів та учні профтехучилищ зможуть проходити стажування на виробництві строком до 6 місяців. Стажування може бути за згодою сторін як оплачуваним, так і безоплатним – головне, щоб молода людина набула необхідного досвіду. У разі, якщо стажування оплачується, роботодавець буде звільнятися від сплати єдиного соціального внеску із заробітної плати такої молодої людини», - заявив Сергій Тігіпко.

За його словами, також передбачена виплата грошової допомоги тим випускникам, які погодяться працювати у сільській місцевості.

«Зараз такі компенсації діють для вчителів та лікарів. Завдяки цьому вже працевлаштовано до 4000 випускників педагогічних вишів. Ми пропонуємо виплачувати таку допомогу випускникам з тими спеціальностями, які потрібні державі. Їх перелік Уряд буде затверджувати щороку. Людина одноразово зможе отримати 5 мінімальних заробітних плат. Це понад 5 тисяч гривень», - повідомив він.

Крім того, Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що законопроект про зайнятість передбачає впровадження контрактів на навчання та підвищення кваліфікації між роботодавцем та працівником. Роботодавець направляє працівника на навчання та оплачує його, а той, у свою чергу, повинен буде  відпрацювати на підприємстві обумовлений контрактом строк, але не більше трьох років.

«Одне з головних наших завдань – створити сприятливі умови для залучення молоді на легальний ринок праці», -- підкреслив урядовець.

версія для друку