українська російська англійська
Петро Порошенко: Угода про асоціацію між Україною та ЄС має фундаментальне значення для економічного розвитку України
05.04.2012 | 18:59
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Євроінтеграційний вектор є незмінним ключовим пріоритетом зовнішньоекономічної політики України. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко під час зустрічі в четвер, 5 квітня з Головою представництва ЄС в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшерою.

Петро Порошенко підкреслив, що основним завданням на сьогодні є підписання та ратифікація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, невід’ємною складовою якої є положення про зону вільної торгівлі. «Це має фундаментальне значення для майбутнього економічного розвитку України як конкурентного, динамічного та інноваційного «гравця» на світовому ринку», - додав Міністр.

Петро Порошенко також зосередив увагу на важливості прискорення роботи над технічним та юридичним вивіренням текстів Угоди про асоціацію, яку парафували 30 березня 2012 року. Він запевнив, що Уряд України зі свого боку налаштований на максимальне прискорення процесу укладання Угоди про асоціацію. 

«Ми розглядаємо Угоду про асоціацію як комплексну програму масштабних внутрішніх реформ у всіх сферах політичного, економічного та соціального життя держави, як модернізацію країни», - зазначив Петро Порошенко. Він поінформував, що вже зараз, ще до вступу в дію Угоди, Українською стороною здійснюються масштабні заходи, пов’язані з підготовкою внутрішнього ринку до умов роботи в рамках зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, на постійній основі здійснюється робота з гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу.

Міністр висловив вдячність за зовнішню допомогу Європейського Союзу, яка, за його словами, є важливим інструментом підтримки розпочатих Урядом України реформ.

Також під час зустрічі сторони обговорили проблемні питання отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС та іншої бюджетної допомоги на реформування галузей економіки України.

Петро Порошенко наголосив на важливості продовження конструктивного діалогу між представниками Уряду України та ЄС з метою якнайшвидшого завершення узгодження невирішених питань.

 

версія для друку