українська російська англійська
На Вінниччині відбувся регіональний форум Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine)
06.04.2012 | 10:14
Вінницька ОДА

На регіональному форумі Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), який пройшов 5 квітня в області відзначалось, що серед усіх регіонів України, Вінниччина має найпотужніший агропромисловий комплекс, який демонструє стабільні темпи розвитку, особливо це стосується такої галузі як тваринництво. На сьогоднішній день в агропромисловому комплексі області реалізовуються понад 135 інвестиційних проектів з капіталовкладеннями майже 15,0 млрд. грн..

Презентуючи учасникам форуму потенціал Вінницької області для подальшого розширення товарообігу та залучення інвестицій керівництво області відзначило, що Подільський край є житницею України та звернув увагу на головні здобутки Вінницької області.

Наразі в регіоні виробляється понад 6,0% обсягу валової продукції сільського господарства України. Вінниччина надзвичайно багата на корисні копалини.

Що стосується загального обсягу прямих іноземних інвестицій, спрямованих в економіку області, то він склав 226,0 млн.дол. США, в розрахунку на одну особу – це 138,6 дол. США. Інвестиції надходили із 48 країн світу.

Область має позитивний зовнішньо-торгівельний баланс. Оборот товарів та послуг за 2011 р. склав 1,1 млрд. дол. США, що більше, проти 2010 р., на 220 млн. дол. США. Обсяги експорту та імпорту товарів становили, відповідно, 662 і 385 млн. дол. США.

Економіка області має високий торговий потенціал. Впродовж року здійснювалися торгові відносини з партнерами із 108 країн світу: Російською Федерацією, Польщею, Німеччиною, Білоруссю, Китаєм, Туреччиною та ін. Зовнішня торгівля здійснювалася в основному готовими харчовими продуктами, жирами, олією тваринного та рослинного походження.

У 2011 році 95 країн світу скористалися послугами підприємств Вінниччини на суму 39 млн. дол. США., в основному це: комп’ютерні послуги, послуги з виробництва готового одягу та хутра, послуги у сфері вищої освіти та послуги, пов’язані з виконанням вантажних автомобільних перевезень.

Провідними партнерами в імпорті послуг є такі країни, як Кіпр, Польща, Австрія, Німеччина, Російська Федерація, Франція, Білорусь та Іспанія. 74% імпорту всіх послуг (41 млн. дол.) – це послуги, пов’язані з ліцензійною діяльністю.

Окрім широкої торговельної бази у Вінницькій області на високому рівні розвинена логістична інфраструктура.

Через Вінницьку область проходять дві автомобільні магістралі міжнародного значення: автомобільна дорога «Стрій (Львів) - Тернопіль - Кіровоград - Знам'янка» «Житомир - Вінниця - Могилів-Подільський», які є частинами європейських маршрутів Є-50 та Є-583, відповідно.

В майбутньому через Вінницький регіон будуть проходити два міжнародних транспортних коридори - «Європа - Кавказ - Азія» та «Гданськ - Одеса».

Також до послуг громадян в 2 км від м. Вінниця і в 7,5 км від її міської залізничної станції розташовано аеропорт «Вінниця», який має дозвіл на обслуговування міжнародних авіарейсів. Важливо, що даний об'єкт має зручну транспортну розв'язку для перевезення пасажирів та вантажу як по Україні, так і за її межами. Окрім цього, в області розташовано 4 великих залізничних вузла - це: Вінниця, Жмеринка, Козятин та Вапнярка. Мережа залізничних доріг з'єднує усі головні промислові центри регіону з містами України, СНГ, Європи.

 

версія для друку