українська російська англійська
"Діти за чисту енергію" презентували понад 600 робіт на виставці в Українському домі
06.04.2012 | 14:44
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

6 квітня в Українському Домі пройшла четверта щорічна виставка-презентація робіт-учасників Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Діти за чисту енергію», на якій було представлено понад 600 робіт з усіх регіонів України.

Виставку відвідали представники Європейської комісії в Україні, а також соціальні партнери конкурсу, яким не байдужі проблеми енергоефективності та енергозбереження на сучасному етапі розвитку нашої держави.

Відкриваючи виставку, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич зазначив, що з кожним роком чисельність учасників конкурсу зростає. «Якщо у минулому році їх було близько двох тисяч, то вже цьогоріч – роботи на конкурс надіслало більше трьох тисяч школярів», - повідомив він, додавши, що найпопулярнішою серед конкурсантів є номінація – поробки «Друге життя речей», яку введено як символ турботи про навколишнє середовище через відповідальне ставлення дітей до відходів.

Голова відомства також наголосив, що головним завданням конкурсу є виховання серед школярів відповідального ставлення до використання енергоносіїв, розуміння необхідності заміни викопних вуглеводнів альтернативними джерелами енергії. За його словами, сучасне підростаюче покоління достатньо проінформоване в питаннях енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. «За цими небайдужими, творчими, обдарованим дітьми – наше з вами майбутнє, майбутнє України», - наголосив М.Пашкевич.

Переможців визначено у двох вікових категоріях (від 6 – до 11 та від 12 – до 16 років), у кожній із трьох номінацій: малюнки, поробки «Друге життя речей», девізи-речівки.

Конкурсне журі відзначило наступні роботи:  унікальний макет діючого млина (за допомогою вітру він замінює електричну енергію, постачає чисту питну воду) 8-річного Антона Льоди з Херсонщини; миловидний макет-мініатюру еко-будинку з функціонуючим вітрогенератором й автоматичним освітленням, що працює від сонячних модулів 13-річного Андрія Швадронова з Харківщини; енергоефективний світильник «Диско-вежу» для нічного освітлення кімнати 15-річного Василя Довбненка з Чернівецької області та ін.

Загалом цінні подарунки та заохочувальні призи отримало майже півсотні школярів. Переможці конкурсу відвідали один з найпопулярніших музеїв столиці – «Водно-інформаційний центр», а також оглядову екскурсію по місту Києву.

версія для друку