українська російська англійська
Віталій Захарченко: Концепцію реформування органів внутрішніх справ потрібно донести до громадян
06.04.2012 | 20:43
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

У Міністерстві внутрішніх справ України відбулося широке обговорення питання щодо модернізації правоохоронного відомства. У дискусії взяли участь Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, члени Колегії МВС, керівники структурних підрозділів та представники Адміністрації Президента України.

Керівник Державного науково-дослідного інституту Міністерства внутрішніх справ України Михайло Вербенський представив учасникам зібрання основні положення проекту Концепції реформування МВС та шляхи його упровадження.

Присутні обговорили: яку форму та зміст має набути правоохоронна структура України, досвід яких країн можна впровадити в її діяльність.

Головним завданням, що ставить перед собою держава, є забезпечення високої якості життя для всіх українців. Звичайно, одним з його показників є відчуття особистої безпеки, впевненість, що МВС надійно охороняє суспільний лад, громадський порядок, й ефективно бореться із злочинністю.

На засіданні обговорювалося багато суто професійних питань. Про необхідність застосування наукового підходу до їх вирішення, за принципом, що б поєднував і теоретичні розробки, й досвід, напрацьований роками, наголосив Міністр внутрішніх справ. Учасники зустрічі не оминули своєю увагою й доцільність перейменування «міліції» у «поліцію», «Внутрішніх військ» у «Сили внутрішньої безпеки», приєднання до структури МВС деяких підрозділів центральних органів виконавчої влади, таких, приміром, як Державна прикордонна служба, Цивільна оборона та ін.

Окремо йшлося й про роль досудового слідства, створення на базі Головного управління боротьби з організованою злочинністю Бюро боротьби із корупцією. Віталій Захарченко підкреслив, що під час розробки концепції реформування МВС, яке на кшталт європейським аналогам, виконуватиме в першу чергу сервісні послуги для населення, велику роль мають відіграти інститути громадянського суспільства. Міністр пообіцяв, що після доопрацювання проект цього документа буде винесений на широке громадське обговорення.

«Я вважаю за доцільне членам робочої групи взяти за основу все, що ми напрацювали на сьогодні, прийняти до уваги всі озвучені зауваження, а головне – донести Концепцію реформування органів внутрішніх справ до громадян», – підсумував Віталій Захарченко.

Наступна зустріч робочої групи з реформування МВС відбудеться через два тижні.

 

версія для друку