українська російська англійська
Костянтин Грищенко взяв участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-учасниць СНД
07.04.2012 | 10:12
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

6 квітня 2012 року Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко відвідав Республіку Казахстан для участі у засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-учасниць СНД, яке проходило в м. Астана.

У рамках засідання були розглянуті питання, що охоплюють співробітництво держав-учасниць СНД у культурно-гуманітарній, освітній, соціальній сферах, а також питання взаємодії зовнішньополітичних відомств у 2012 році.

Українська сторона підписала низку рішень Ради міністрів закордонних справ, зокрема щодо Ради з туризму держав-учасниць СНД, про оголошення 2013 року Роком екологічної культури й охорони навколишнього середовища в СНД, укладення Угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки.

У рамках заходу Міністр України також провів двосторонні зустрічі з керівниками зовнішньополітичних відомств держав-учасниць СНД, зокрема Казахстану, Туркменістану, Вірменії та Білорусі. 

Під час зустрічі з Міністром закордонних справ Казахстану Є.Казихановим обговорено графік двостороннього політичного діалогу, зокрема підготовку офіційного візиту Глави казахстанського МЗС в Україну. Особлива увага була надана питанням двосторонньої взаємодії у рамках міжнародних організацій. У контексті головування України в ОБСЄ у 2013 р. казахстанська сторона відзначила готовність ділитися з нашою країною своїм досвідом головування в цій організації.

У ході зустрічі із заступником Голови Ради Міністрів, Міністром закордонних справ Туркменістану Р.Мередовим сторони відзначили потужний імпульс, наданий двостороннім відносинам за результатами нещодавнього державного візиту в Україну Президента Туркменістану Г.Бердимухамедова. У цьому зв‘язку керівники зовнішньополітичних відомств обмінялися думками щодо шляхів реалізації досягнутих домовленостей у торговельно-економічній, енергетичній та культурно-освітній сферах.

З главами МЗС Вірменії і Білорусі Е.Налбандяном і С.Мартиновим  відбувся обмін думками щодо актуальних питань двостороннього співробітництва.

Наступне засідання Ради міністрів закордонних справ СНД планується провести у листопаді 2012 р. у м. Ашгабат.

 

 

 

 

версія для друку