українська російська англійська
Петро Порошенко: Необхідно розробити прозору систему формування тарифів на вантажні перевезення залізничним транспортом
09.04.2012 | 11:24
Пресс-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко провів робочу зустріч з представниками підприємств-вантажовласників. У рамках зустрічі були підняті проблемні питання, з якими стикаються вантажовласники при транспортуванні продукції залізничним транспортом.

Петро Порошенко поінформував учасників зустрічі, що за дорученням Прем’єр-міністра України було створено спеціальну комісію, яка перевірила обґрунтованість зростання витрат вантажовласників на транспортування продукції  залізничним транспортом, які на початку цього року зросли на 30-50%. Одним із факторів, який вплинув на зростання, за словами Міністра, - є застосування у розрахунках за перевезення вантажів у вагонах залізниць, переданих на баланс заснованих на державній власності підприємств, порядку нарахування плати, встановленого для перевезення вантажів у «власних вагонів».

«Це призвело до зростання вартості перевезень на 10-14% у зв’язку із додаванням до тарифу плати за перевезення «власних вагонів» у порожньому стані. Іншим чинником зростання вартості перевезень, як встановила комісія, є залучення до організації перевезень 6-ти приватних експедиторських компаній, які застосовують у розрахунках додатковий підвищуючий коефіцієнт 1,3 та  стягують плату за експедиторські послуги у розмірі 0,3%», - констатував Петро Порошенко.

Сторони зустрічі обговорили шляхи вирішення ситуації, що склалася. Міністр зазначив, що для розв’язання проблемних питань, Мінекономрозвитку підготує відповідні проекти розпоряджень Кабінету Міністрів України та винесе їх на розгляд Уряду.

«Необхідно максимально спростити процедуру укладання договорів на вантажні перевезення залізничним транспортом і розробити прозору систему формування тарифів», - підкреслив Петро Порошенко.

 

версія для друку