українська російська англійська
Раїса Богатирьова назвала прем'єрний показ опери "Дон Карлос" в Національній опері України видатною подією
09.04.2012 | 13:42
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова відвідала прем’єрний показ опери Джузеппе Верді, який відбувся в Національній опері України ім. Тараса Шевченка.

«Це, насправді, масштабне дійство світового рівня, яке вражає високою майстерністю всіх, хто задіяний у спектаклі – від режисера-постановника Анатолія Солов’яненка до художника по костюмах Марії Летвицької, від хормейстера Богдана Пліша до виконавців головних партій  Сергія Пащука, Вікторії Ченської, Геннадія Ващенка та інших», – зауважила Раїса Богатирьова, відповідаючи на запитання журналістів про її враження.

Вона відзначила вдале поєднання у виставі дбайливого підходу до класичного музичного матеріалу із сучасними новітніми технологіями, задіяними в ній. За словами Віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань, в розмові з нею перед початком вистави головний режисер Національної опери Анатолій Солов’яненко зазначив, що при всій глибинній історії твору та його класичному прочитанні постановники спектаклю прагнули  видовищності, притаманній сучасному театру. «І, як ми побачили, це їм вдалося», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Раїса Богатирьова назвала повернення одного з найскладніших для виконання шедеврів оперного мистецтва до репертуару української Національної опери непересічною подією в культурному житті країни і висловила сподівання, що подібні заходи відбуватимуться в Україні все частіше в різних напрямках і жанрах культури та мистецтва.  Адже культура, на її думку, відіграє роль озонового шару, який убезпечує суспільство від невихованості та духовного зубожіння. «І завдання держави – докладати всіх зусиль для збереження цього захисного шару, дбати про його цілісність», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку