українська російська англійська
Раїса Богатирьова зустрілася з керівниками Національних творчих колективів країни
09.04.2012 | 14:04
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова провела зустріч з керівниками Національних творчих колективів країни. Головною темою розмови стали стан та перспективи розвитку культури в Україні загалом, та проблемні питання в діяльності Національних творчих колективів, зокрема.  

Як було зазначено нею під час зустрічі, саме через культуру та мистецтво людина здатна відчути себе особистістю, через них вона отримує зв'язок з багатоманітністю життя, усвідомлює свою місію у цьому світі, завдяки ним підіймається над буденністю та отримує наснагу й сили для повноцінного життя. Культура та мистецтво можуть дати людині те, що не спроможні дати ідеали епохи споживання, висловила переконання Раїса Богатирьова.

Найважливішою складовою вітчизняної культури, наголосила Віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань, є творчі таланти, творчі люди і творчі колективи. Вони прикрашають історію нашої держави, їхні імена визначають епохи розвитку України. Як приклад, вона нагадала про те, що у 1943 році, коли Київ ще був під німецько-фашистською окупацією, Рада національних комісарів УРСР видала постанову про організацію Державного українського народного хору, який сьогодні відомий всьому світові як Національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки. «Здавалося б, у ті тяжкі часи на культуру та мистецтво не повинно було залишатися ані уваги, ані часу, ані коштів. Але ж ні! Навіть війна не могла стати на заваді тому, щоб держава дбала про культурно-духовну складову життя народу», – зауважила Віце-прем’єр-міністр. 

Раїса Богатирьова повідомила співрозмовникам про те, що декілька днів тому зустрічалася з керівниками Національних творчих спілок, з якими обговорювала проблеми, які перешкоджають їхній діяльності і створюють перепони в реалізації творчих задумів. За її словами, керівники Національних творчих спілок підіймали питання про можливість зниження зависоких для них комунальних тарифів, відсутність у деяких із спілок приміщень, складнощі з оформленням цих приміщень та інші наболілі питання. За результатами тієї зустрічі, сказала Богатирьова, вже опрацьовуються відповідні документи, які найближчим часом будуть розглянуті Кабінетом Міністрів України.

Сьогодні у незалежній Україні вже не займаються активним адмініструванням у сфері культури та мистецтва, як то було за радянських часів, підкреслила Раїса Богатирьова. За сучасних умов це непотрібно і навіть шкідливо для культурної галузі. «Але посилюючи гуманітарний напрямок внутрішньої політики, держава має зробити так, щоб культурні діячі та творчі колективи відчули в ній партнера, союзника і в певній мірі захисника», – висловила переконання Віце-прем’єр-міністр України.

Серед питань, які хвилювали учасників зустрічі, було й питання щодо ініціативи Мінсоцполітики про скасування «Національного» статусу культурних установ та творчих колективів. «Ми знайдемо оптимальний варіант для розв’язання цієї проблеми», – запевнила вона.

Звертаючись до керівників Національних творчих колективів, Віце-прем’єр-міністр віддала належне їхньому таланту не тільки як керівників, але й як митців. «Для успішного керування вам потрібні не тільки неабиякі менеджерські якості, але й вміння створити таку атмосферу в колективі, щоб стимулювати його учасників до творчості, – сказала Раїса Василівна.  – Це непросте завдання. Для того, щоб бути визнаним лідером творчого колективу, необхідно мати творчий авторитет серед його членів. І ви – тому приклад».

Підсумовуючи розмову, Віце-прем’єр-міністр України нагадала слова директора Санкт-Петербурзького Ермітажу Михайла Піотровського про те, що  «культура – це конкурентоспроможний ресурс нашої держави». «Впевнена, це визначення в повній мірі стосується й України», – наголосила Раїса Богатирьова.

 

 

версія для друку