українська російська англійська
На створення індустріальних парків в Україні необхідно від 7 до 10 тис. га
10.04.2012 | 09:35
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Ще одним з Національних проектів, впровадження якого було розглянуто в ході засідання «Робочої групи Комітету з економічних реформ "Впровадження Національних проектів та інвестиції", є НП «Індустріальні парки України».

«В рамках Національного проекту «Індустріальні парки» передбачається створення 10 пілотних промислових майданчиків з підготовленою інженерно-технічною інфраструктурою. Стратегічна ціль: залучення інвестицій в реальний сектор економіки, розвиток внутрішнього виробництва, імпортозаміщення та зростання експортного потенціалу», - розповів Василь Федюк, директор департаменту державної інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту.

Варто відзначити, що 22 березня було прийнято закон "Про індустріальні парки", який законодавчо закріплює поняття "індустріального парку", що вважається найбільш прийнятною формою ведення бізнесу. Завдяки облаштуванню відповідною інфраструктурою земельних ділянок промислового призначення, що відводяться для інвестора, «час до ринку» скоротиться з існуючих сьогодні 2-3 років до 6-9 місяців. 29 березня прийнятий закон направлено на підпис Президенту.

«Щоб на глобальних ринках успішно конкурувати за інвестиції з іншими країнами, де індустріальні парки вже функціонують, потрібно буде внести ще зміни до Податкового кодексу, надавши керуючим компаніям та інвесторам на території індустріальних парків певні пільги та преференції», - зазначив Василь Федюк.

Серед необхідних стимулів, передбачених у законі: спрощення доступу до землі промислового призначення, пільги зі сплати митного збору з імпорту обладнання та комплектуючих, які не виробляються в Україні; звільнення від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Під час власної доповіді Василь Федюк нагадав, що Уряд затвердив концепцію створення індустріальних парків ще у 2006 році і розповів про світову практику створення та функціонування індустріальних парків.

Практично в той же час почала роботу над створенням індустріальних парків і Росія, де їх вже функціонує понад 50, а загалом планується створити понад 200. Лише в Калузькій області компаніями, які працюють на території індустріальних парків, вже залучено понад 3 мільярди євро інвестицій. У Туреччині закон щодо організованих промислових зон було прийнято ще у 2000 році. Там створено 263 індустріальні парки, 148 з яких вже функціонують. Лише за період з 2002 по 2010 роки ВВП Туреччини та її експорт зросли у 3 рази. В Китаї 5 СЕЗ та 54 індустріальних парки це, по суті, 10% ВВП, 30% прямих іноземних інвестицій до Китаю та 37% товарного експорту. Світова практика показує, що 1 га території індустріальних парків це: від 1 до 5,0 млн. доларів інвестицій та  від 20 до 50 нових робочих місць. За даними експертів на створення індустріальних парків в Україні необхідно від 7 до 10 тис. га, що складає не більше 0,00017% земельних ресурсів України.

версія для друку