українська російська англійська
Митниця планує забезпечити близько 7 млрд. грн. додаткових платежів до бюджету
10.04.2012 | 13:55
ПРЕС-СЛУЖБА Державної митної служби

Митниця планує забезпечити додаткові платежі до бюджету в сумі не менше 7 млрд. грн. Про це під час брифінгу повідомив Перший заступник Голови Держмитслужби Олександр Дороховський.

У 2012 році митна служба має перерахувати до бюджету 122 млрд. грн. Це на 11 млрд. грн. більше, ніж по факту минулого року (114,8 млрд. в 2011 році). Разом з тим, порівняно з I кварталом минулого року темп зростання вже склав 25%.

«Збільшення платежів пояснюється пожвавленням ділової активності і, як наслідок, зростанням товарообігу.

За перший квартал він склав 34,4 млрд. дол. США. Очевидно, що при наявності зрозумілих і прозорих правил гри бізнес не буде зменшувати темпи. Ми розраховуємо, що це дозволить забезпечити додаткові платежі до бюджету в сумі не менше 7 млрд. грн.», - зазначив Олександр Дороховський.

Додаткові доходи також будуть забезпечені за рахунок реалізації деяких ініціатив митної служби. А саме: підвищення ставок ввізного мита до рівня, визначеного протоколом про вступ до СОТ.

«Сьогодні в рамках цієї угоди діє понад 10 тис. пільгових митних ставок. При чому 24% всіх ставок для імпортних товарів в Україні нижчі, ніж в інших учасників СОТ. Перелік митних ставок, які треба змінити, Україна має подати в квітні 2012 р.» - зауважив Перший заступник Голови Держмитслужби.

За його словами це дозволить додатково залучити до бюджету 2,7 млрд. грн., та захистити вітчизняного виробника. Мова йде про такі групи товарів, як пластмаси, полімерні матеріали, дезінфекційні засоби, цементи та будівельні розчини, друкарське обладнання, трактори, залізничні локомотиви, апаратура для систем зв’язку, каучук, гума та вироби з них.

«Ще один напрямок скорочення системи пільг для імпортерів. У 2011 р. імпортери, на підставі діючого законодавства з питань оподаткування, отримали пільги у сумі 44 млрд. грн., що складає майже третину від суми нарахованих митних платежів. Зараз йде мова про зменшення цього переліку», - підкреслив Олександр Дороховський.

Що ж до звинувачень на адресу митниці щодо начебто завищення митної вартості, Олександр Дороховський наголосив, що за рахунок коригування митної вартості платежі збільшуються всього лише на 3%. І ця цифра стабільна вже протягом кількох років. Тобто це не той фактор, на який відомство робить ставку в питаннях наповнення бюджету.

«Ми передусім виставляємо один найголовніший критерій. Це робота за прямими контрактами. Якщо подається прямий контракт, вантажна митна декларація країни відправлення, якщо ми бачимо фінансові документи, які підтверджують перерахування коштів в оплату за ті чи інші товари, ніяких затримок і ніяких питань немає і бути не може», - наголосив Олександр Дороховський.

 

версія для друку