українська російська англійська
Українські військові льотчики готові довести високий рівень фахової підготовки в рамках операції "Північний сокіл - 2012"
10.04.2012 | 14:03
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

10 квітня з військового майданчика міжнародного аеропорту “Бориспіль” до авіаційної бази “Ольборг” Королівських Військово-повітряних сил Данії на літаку Іл-76МД відбула група українських авіаторів на чолі із заступником начальника авіації Командування Повітряних Сил ЗС України полковником Олександром Кулібабою.

Протягом кількох днів на авіаційній базі “Ольборг” наші військові готуватимуться до участі у спільній українсько-данській операції “Північний сокіл – 2012”. За словами полковника Олександра Кулібаби, льотний та інженерно-технічний склад братиме участь у заняттях та інструктажах щодо особливостей виконання польотів у високих широтах, а також виконуватиме підготовчі роботи з обслуговування літака і завантаження спеціальної техніки для станції “Норд”. Після завершення підготовчих заходів літак Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України вирушить на авіабазу ВПС США “Туле”, що на острові Гренландія, звідки перевозитиме пальне на данську полярну станцію “Норд”.

Варто підкреслити, що на острові Гренландія українські військові льотчики виконуватимуть завдання у надзвичайно складних арктичних кліматичних умовах (температура повітря до -50 градусів за Цельсієм при швидкості вітру до 15-20 метрів за секунду), за відсутності наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.

Загалом до операції “Північний  сокіл – 2012” залучається 29 українських військовослужбовців у складі двох льотних екіпажів, інженерно-технічного складу бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України, що дислокується у Мелітополі та робочої групи офіцерів-координаторів Командування Повітряних Сил ЗС України.

Довідково. У лютому 2012 року між Міністерствами оборони України та Королівства Данія було підписано Меморандум про взаєморозуміння стосовно проведення спільної військово-транспортної операції з перевезення пального “Північний сокіл – 2012”.

В рамках спільної українсько-данської операції “Північний  сокіл    2012”  військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України планується перевезти понад 500 тисяч літрів пального та інший вантаж з авіабази ВПС США “Туле” на данську полярну станцію “Норд” на острові Гренландія.

Операція “Північний сокіл – 2012” є продовженням операції  “Північний  сокіл – 2011”,  яку було проведено у березні-квітні минулого року, операцій “Північний  сокіл – 2010” та “Козаки на кризі – 2009”.

Так, в рамках операції “Північний сокіл – 2011” літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України з авіабази “Туле” на станцію “Норд” на острові Гренландія було перевезено більше 520 тисяч літрів авіаційного гасу. Під час цієї операції виконано більше 40 польотів із загальним нальотом понад 80 годин. Підтримано натренованість двох екіпажів та льотно-інструкторського складу до польотів міжнародними трасами, проведено оцінку літака Іл-76МД другого рівня за стандартами НАТО, льотного складу та наземного персоналу, які заявлені до Спільного фонду оперативних сил та можливостей.

версія для друку