українська російська англійська
Борис Колесніков відкрив будівництво нового зернового терміналу на Андросовському молу Одеського порту
10.04.2012 | 14:40
Прес-служба Міністерства інфраструктури

10 квітня 2012 року, Віце-прем’єр-міністр – Міністр інфраструктури України Борис Колесніков  відкрив будівництво сучасного зернового елеватора у районі Андросовського молу Одеського порту. У урочистих заходах також взяли участь голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук, директор Департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Володимир Севрюков, начальник ДП «Одеський морський торговельний порт» Юрій Васьков, почесний президент порту Микола Павлюк та генеральний директор компанії «Бруклін-Київ» Юрій Губанков.

Новий зерновий елеватор на Андросовському молу являтиме собою унікальний, сучасний, високотехнологічний перевантажувальний комплекс, що не має аналогів в Одеському порту – як за нормою одночасного зберігання, так і за запланованим річним вантажообігом.

Будівництво елеватора здійснюватиметься портом спільно з компанією «Бруклін-Київ» на умовах паритетної фінансової участі. Так, згідно з проектом порт побудує причал 1 «з», а компанія-інвестор облаштує тилову територію(3 га) та встановить 33 силосны банки на 235 тис. тонн одноразового зберігання. Вартість проекту понад 125 млн. доларів, з них більше 40 млн. – вклад порту, решта – кошти компанії - інвестора.

Потужність терміналу складатиме 4 млн. тонн зерна на рік. Новий ж причал 1 «з» довжиною 254 м та глибиною у кордону 12,5 м зможе приймати судна дедвейтом до 60 тис. тонн.

Елеватор матиме власну станцію розвантаження вагонів та автомашин, а також територію для стафировки зерна в контейнери. При цьому завдяки вже збудованій та зданій в експлуатацію шостій черзі автомобільної естакади порту автотранспорту буде забезпечено вільний доступ до нового терміналу: нині, завдяки з'їзду у районі причалу 2 «з», автотранспорт має можливість безперешкодно проїжджати по магістральному шляхопроводу та виходити у район полів зрошування, минаючи міські вулиці Все це створює передумови для того, щоб новозбудований зерновий перевантажувальний комплекс Одеського порту став одним з найперспективніших на Чорному морі.

У рамках свого візиту до Одеського порту Борис Колесніков також відвідав будівництво Контейнерного терміналу на Карантинному молу та ознайомився з поточним станом його реалізації.

Довідково

Будівництво нових елеваторів в українських портах обумовлено закріпленням стійких позицій України серед провідних світових експортерів зерна. Фахівці оцінюють зерновий потенціал України у 80 млн. тонн щорічно. Як мінімум половину цього обсягу країна може експортувати.

Новий термінал на Андросовському молу стане четвертим за рахунком зерновим перевантажувальним комплексом Одеського порту. Вже 10 років функціонує термінал в Хлібній гавані (43-й причал), яким оперує компанія «Бруклін-Київ». У серпні 2010 року також відкрито зерновий термінал в тилу 4-го причалу (оператор компанія «Олімпекс Купе Інтер»).

Одеський порт входить в четвірку вітчизняних портів, здатних приймати зерновики-панамакси.

версія для друку